oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

AKTUALITY - EXTRALIGA

S novou sezónou pribúdajú medzi Pumy nové tváre

Sezóna 2017/2018 sa začína prvými extraligovými zápasmi 30. septembra, no letná príprava je vo všetkých kluboch v plnom prúde.

Extraliga žien - výsledok 6. kola nadstavbovej časti

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 64:54 (22:17, 32:27, 49:41)
Sobota 04.03.2017 od 17:30 h v Aréne Poprad, Poprad

04.03.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 5. kola nadstavbovej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra 80:49 (23:12, 40:26, 68:39)
Streda 01.03.2017 od 18:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

01.03.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 4. kola nadstavbovej časti

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 46:52 (10:14, 22:24, 28:38)
Sobota 25.02.2017 od 15:00 h v ŠH Dom športu, Bratislava

25.02.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 3. kola nadstavbovej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 38:51 (12:12, 26:29, 36:38)
Streda 22.02.2017 od 18:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

22.02.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 2. kola nadstavbovej časti

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 51:56 (17:15, 24:32, 38:51)
Sobota 18.02.2017 od 19:00 h v Mestskej hale, Nitra

Extraliga žien - výsledok 1. kola nadstavbovej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 86:35 (24:9, 46:21, 64:26)
Nedeľa 12.02.2017 od 15:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

12.02.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 17. kola základnej časti

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 58:64 (20:20, 28:32, 37:47)
Sobota 28.01.2017 od 11:00 h v Mestkej hale, Nitra

28.01.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 16. kola základnej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 62:60 pp (22:12, 30:28, 41:40, 59:59)
Štvrtok 19.01.2017 od 18:00 h v ŠH Dukla, B. Bystrica

20.01.2017    » Zobraziť celý článok

Slovenský pohár žien - výsledok štvrťfinále

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:52 (17:20, 38:25, 55:35)
Piatok 13.01.2017 od 19:00 h v Diplomat aréne, Piešťany

14.01.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 15. kola základnej časti

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 80:30 (22:7, 44:15, 60:23)
Sobota 07.01.2017 od 18:00 h v Diplomat aréne, Piešťany

08.01.2017    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 14. kola základnej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 80:58 (14:15, 35:31, 58:45)
Streda 21.12.2016 od 18:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

22.12.2016    » Zobraziť celý článok

Petra Števulová verí v stredajší úspech Púm proti Slovanu

Už v stredu od 18:00 sa Pumy predstavia v poslednom zápase tohto roku, keď pod Urpín pricestuje bratislavský Slovan. Tím z hlavného mesta pokoril v prvom vzájomnom zápase naše dievčatá rozdielom 9 bodov po výsledku 71:62. Pumy sú však momentálne úplne inde, ako tomu bolo v polke októbra.

19.12.2016    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 13. kola základnej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOUŽ Cassovia Košice 67:35 (19:11, 35:23, 52:25)
Nedeľa 18.12.2016 od 18:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

18.12.2016    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 12. kola základnej časti

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 65:51 (14:19, 31:31, 51:40)
Sobota 10.12.2016 od 17:30 h v Aréne Poprad, Poprad

10.12.2016    » Zobraziť celý článok

Extraliga žien - výsledok 11. kola základnej časti

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 56:73 (11:22, 26:36, 47:58)
Nedeľa 04.12.2016 od 18:00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách, B. Bystrica

05.12.2016    » Zobraziť celý článok

Nová sezóna už klope na dvere

Extraligová sezóna žien 2016/17 už klope na dvere a ŠKP 08 ju otvorí už tradične proti majstrovi. V nedeľu o 18:00 v ŠH na Štiavničkách privítame úradujúceho majstra Good Angels Košice.

29.09.2016    » Zobraziť celý článok

Začínajú ME do 20 rokov. V Portugalsku s dvojkrížom na hrudi aj niektoré Pumy

V Portugalskom meste Matosinhos sa v termíne 9.-17.7. konajú ME dievčat do 20 rokov.  Pred štartom tohoto šampionátu si posvieťme na program našej reprezentácie, ako aj na zastúpenie ŠKP 08 v slovenskej výprave.

09.07.2016    » Zobraziť celý článok

Rozhovor s Miroslavou Mištinovou, novou posilou MBK Ružomberok

Vec o ktorej sa dlhé týždne iba šuškalo, sa dnes stala realitou. MBK Ružomberok od novej sezóny posilní ďalšia "Puma" a tou je Miroslava Mištinová. Pri tejto príležitosti sme Mimu vyspovedali a načasovanie nám vyšlo na výbornú. Okrem prestupu má Mima aj iné dôvody na radosť. Veď usúďte sami.

02.06.2016    » Zobraziť celý článok

Pumy v poslednom domácom zápase ubránili svoje hradby

V stredu večer sme vyhrali štvrtý zápas nadstavby play-off o piate miesto v ženskej extralige s Cassoviou Košice 51:44 a stav série hranej na tri víťazstvá sme tak vyrovnali na 2:2. Piaty rozhodujúci zápas je na programe v nedeľu v metropole východného Slovenska.

06.05.2016    » Zobraziť celý článok

Cassovia v treťom zápase úspešnejšia

V treťom zápase nadstavby play-off v ženskej extralige o piate miesto sme nedokázali Cassoviu zdolať. V Košiciach sa tešila z výhry domáce hráčky a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

V domácom dueli o 5. miesto sme zdolali Cassoviu o dvadsať bodov

S Cassoviou sme vyhrali druhý zápas play-off nadstavby o piate miesto v ženskej extralige na domácej palubovke presvedčivo 69:49 a sériu hranú na tri víťazstvá sme vyrovnali na 1:1.

28.04.2016    » Zobraziť celý článok

Sériu s Cassoviou odštartovala nešťastná prehra o 3 body

V Košiciach sme prehrali úvodný zápas play-off o piate miesto v ženskej extralige na palubovke Cassovie o tri body. Výborne sme zvládli prvý polčas, no v druhom sme súperovi dovolili dotiahnuť sa a napokon sme za to v závere pykali tesnou prehrou.

So Slovanom sme vyhrali aj druhý domáci zápas. O víťazovi série sa rozhodne v sobotu v Bratislave

V stredu 13.4. bol na programe 4. zápas série play-off o 5.-8. miesto extraligy žien medzi bystrickými Pumami a Slovanom Bratislava. Do zápasu vstupovali z výhodnejšej pozície belasé basketbalistky, keď mali k dispozícií prvý mečbal tejto série, keďže vyhrávali 2:1 na zápasy.

14.04.2016    » Zobraziť celý článok

Na Slovane prehra až po predĺžení

V treťom zápase play-off nadstavby o 5. až 8. miesto sme s bratislavským Slovanom prehrali na jeho palubovke až po predĺžení. Súper mal kus šťastia, pretože od prehry v riadnom hracom čase ho delilo len pár sekúnd.

12.04.2016    » Zobraziť celý článok

Pumy ukončili dlhé čakanie na víťazstvo. Odskákal si to bratislavský Slovan

Druhý zápas play-off  série o 5.-8. miesto medzi Slovanom Bratislava a BK ŠKP 08 Banská Bystrica priniesol vyrovnanie série, v ktorej je momentálne stav 1:1 na zápasy.

07.04.2016    » Zobraziť celý článok

Slovan sa ujal vedenia 1:0 na zápasy. V dome športu sme ho nedokázali zaskočiť

V úvodnom zápase Slovan využil domácej palubovky a triumfoval 73:62. V stredu 18:00 je na programe 2. zápas na Štiavničkách

04.04.2016    » Zobraziť celý článok

Pumy idú herne hore, čo proti Good Angels ocenili aj diváci na Štiavničkách

Aj druhý štvrťfinálový zápas play-off sme síce s favoritom súťaže Good Angels Košice prehrali, avšak opäť sme dokázali majstrovi nasúkať viac než 50 bodov. Čo je podstatné, hra potešila divákov na Štiavničkách. Naše dievčatá od nich dostali ako odmenu veľký potlesk za predvedený výkon.

29.03.2016    » Zobraziť celý článok

Začína Play-off! Pumy vo štvrťfinále proti Majstrovi

Druhé najvýznamnejšie sviatky v roku sú už za dverami, no ani tie nezastavia extraligový kolotoč ktorý sa už dnes prehupne do súbojov play-off.

23.03.2016    » Zobraziť celý článok

V Ružomberku sme nehrýzli, v play off nás tak čaká majster Good Angels Košice

Netradične v piatok 18. marca Pumy nastúpili na svoj posledný duel základnej časti. V Ružomberku sme si zmerali sily s favorizovanými Liptáčkami, ktoré potvrdili úlohu favorita a zvíťazili jasne 88:32

21.03.2016    » Zobraziť celý článok

Výsledková kríza pokračuje, tento krát štiavničky vyplienil Šamorín

V predposlednom kole základnej časti extraligy žien sme privítali ŠBK Šamorín. Výsledkovú a hernú krízu sme nedokázali prekonať a favoritovi sme podľahli 41:90.

2 percentá dane pre Pumy

Darujte 2 percentá z dane z príjmov a podporte nás aj touto formou. Každé euro ide na rozvoj mládeže a aj vďaka Vám budeme môcť ďalej pracovať na rozvoji našich talentov - Vašich detí.

23.02.2016    » Zobraziť celý článok

Na domácej palubovke so smolnou prehrou o dva body s Popradom

V nedeľu večer sme sa predstavili v ženskej extralige na domácej palubovke v priamom súboji o šieste miesto. Proti Popradu sa nám žiaľ nepodarilo zvíťaziť, hoci sme neboli horším tímom. V závere nás zradila koncovka a opustilo nás povestné športové šťastie.

15.02.2016    » Zobraziť celý článok

V troch štvrtinách sme boli majstrovi dobrým súperom

Cez víkend sme absolvovali momentálne asi najťažší možný duel na území našeho štátu. Zápas proti Good Angels Košice síce skončil podľa papierových predpokladov, no podali sme povzbudivý a bojovný výkon.

08.02.2016    » Zobraziť celý článok

Piešťanským Čajkám sme boli dôstojným súperom

Piešťanské Čajky sú jedným z vážnych kandidátov na medailové umiestnenie, no ani to Pumy nezastrašilo. Síce sme favoritovi podľahli o 27 bodov, ale predvedená hra potešila všetkých, ktorí si na Štiavničky našli cestu.

01.02.2016    » Zobraziť celý článok

Presvedčivé víťazstvo s účastníkom final 4 ASWBL

V súboji s Petržalkou, ktorá sa prebojovala do Final 4 Rakúsko-slovenskej ligy ASWBL, sme nezaváhali a po dvoch výhrach sme si zabezpečili miestenku vo finálovom turnaji Slovenského Pohára 2016.

28.01.2016    » Zobraziť celý článok

Ružomberok pod Urpínom potvrdil papierové predpoklady

V sobotu sme s Ružomberkom držali krok podstatnú čsť zápasu, no posledných pár minút znamenalo konečný stav 37:65 pre liptáčky.

26.01.2016    » Zobraziť celý článok

Na Slovan 15 minút dobrej hry nestačilo

Zápas rozbehli baby výborne a do polovice druhej štvrtiny sme boli lepším tímom. To je však v extralige málo a tak si Slovan vezie z Bystrice druhý krát v sezóne 2 body

14.01.2016    » Zobraziť celý článok

Rozhovor s Milanom Špinerom o momentálnej situácii v šatni ŠKP 08

Rozhovor Jozefa Balka s asistentom extraligových Púm Milanom Špinerom o aktuálnej situácii v tíme. Ako sa zmenila situácia odchodom dvoch pivotiek a čo môžeme očakávať v budúcnosti?

V košiciach sme podľahli Cassovii o 4 body

V prvom zápase v roku 2016 sme žiaľ na palubovke Cassovie Košice nedokázali zopakovať výsledky z oboch predchádzajúcich vzájomných zápasoch a prehrali sme 51:55

04.01.2016    » Zobraziť celý článok

Ružomberok potvrdil úlohu favorita až v druhom polčase.

V 14. kole extraligy žien sme v sobotu na Štiavničkách podľahli favorizovanému Ružomberku 41:68, no po prvom polčase sme prehrávali iba o šesť bodov. Skúsenosti a rozdiel oboch tímov sa prejavil až v veľkej prestávke.

07.12.2015    » Zobraziť celý článok

Prekvapenie zo Šamorína sme doma nezopakovali

V zápase 13. kola extraligy sme v priamom súboji o štvrté miesto privítali ŠBK Šamorín. Favorit nám nakoniec prehru z prvého vzájomného stretnutia vrátil po výsledku 59:70.

Prvé domáce víťazstvo je tu! Pumy zdolali košickú Cassoviu

Až v piatom domácom zápase sa podarilo Pumám zaknihovať premiérové víťazstvo na Štiavničkách. Druhý polčas nám vyšiel perfektne a fanúšikom sme tak pripravili krásny záver víkendu.

09.11.2015    » Zobraziť celý článok

Proti Good Angels so zlepšenou hrou a s prijateľnou porážkou

V sobotu večer sme sa predstavili na palubovke Good Angels Košice a ak niekto čakal poriadny debakel, tak sa mýlil. Z Košíc sme išli s očakávanou prehrou, ale zo vztýčenými hlavami.

27.10.2015    » Zobraziť celý článok

Zbabraná odveta s Piešťanskými Čajkami

Ani v druhom zápase v krátkom čase sme nestačili na Piešťanské Čajky. Tie nás v stredu na domácej palubovke porazili 83:26.

Proti vicemajstrovi so sympatickým výkonom a víťaznou poslednou štvrtinou

V treťom domácom zápase extraligy sme privítali vicemajstra z Piešťan. Výsledok dopadol podľa papierových predpokladov a favorit nenechal nič na náhodu. Podali sme však sympatický výkon a za predvedenú hru sa vôbec nemusíme hanbiť.