oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

2 percentá z dane pre pumy

Darujte 2 percentá z dane z príjmov a podporte nás aj touto formou. Každé euro ide na rozvoj mládeže a aj vďaka Vám budeme môcť ďalej pracovať na rozvoji našich talentov - Vašich detí.

Lehota na poukázanie u zamestnancov končí 30.04.2021.

Vážení obchodní partneri, športoví priatelia a milí rodičia,

dovoľte, aby som Vás touto cestou požiadala o podporu mládežníckeho basketbalu v Banskej Bystrici formou poukázania Vášho percenta z dane z príjmov zaplatenej Vašou osobou alebo právnickou osobou - spoločnosťou.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica je nástupníckym klubom basketbalového klubu Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica so zameraním na prácu s mládežou. Dobrá práca sa odzrkadlila aj vo výsledkoch družstiev nášho klubu. V hracej sezóne 2015/2016 sme získali opäť popredné umiestnenia v rámci Majstrovstiev SR. Družstvo junioriek opätovne získalo titul majsteriek SR a dokázalo tak udržať žezlo najvyššej mládežníckej kategórie už štvrtý rok po sebe. Majsterkami SR sa stali aj mladšie žiačky a majstrovský hetrik klubu v tejto sezóne skompletizovali žiačky, ktoré tak nadviazali na svoje úspechy z predošlých sezón. Medailovú žatvu v striebornej podobe doplnili krásnym druhým miestom staršie žiačky. Sezónu 2016/2017 kraľovalo naše majstrovské družstvo kategórii starších žiačok a len o jeden stupienok nižšie dosiahli vicemajstrovské tímy kadetiek a mladších žiačok, pričom kadetky strieborné medaily obhájili aj v nasledujúcom ročníku 2017/2018. V sezóne 2018/2019 na najvyššiu priečku s titulom majsteriek SR dosiahli opäť práve kadetky, na bronzový stupienok vystúpili mladšie minižiačky. V pandémiou poznačenom súťažnom ročníku 2019/2020 naše pumy takisto nezaháľali a na finálových turnajoch Majstrovstiev SR získali bronzové medaily kadetky a juniorky sa stali vicemajsterkami.
Tieto umiestnenia sú výsledkom snahy klubu, ktorý dlhodobo pracuje s mládežou a je jedným z mála na Slovensku, ktorému záleží na rozvoji mládeže. Rozrastáme sa aj počtom, najmä vďaka zvýšenému záujmu dievčat v prípravkách. S členskou základňou vyše 250 dievčat sme jedným z najpočetnejších a súčasne aj najúspešnejších klubov zameraných na prácu s mládežou v rámci Slovenska, čo dokladujú aj 
naše výsledky >>
Od sezóny 2014/2015 sme mali po troch sezónach zastúpenie opäť aj v Extralige žien, čo je pre Banskú Bystricu skvelé. Družstvo bolo zložené hlavne z odchovankýň nášho klubu, na čo sme nadviazali aj v nasledujúcich sezónach, pričom v tej prebiehajúcej získavajú extraligové skúsenosti dokonca aj viaceré hráčky z družstva kadetiek. Naďalej chceme dávať príležitosť mladým hráčkam nášho klubu, aby mohli napredovať vo svojej športovej kariére čo najlepšie, pričom v tom spolupracujeme aj so zvolenským klubom BK ZŠ Zvolen. V rámci podporných akcií napomáhame aj k oživeniu ženskej zložky v basketbalovom meste Prievidza, v ktorom sa 23.02.2020 v rámci propagácie odohralo stretnutie Extraligy žien s vicemajstrovskými Piešťanskými Čajkami a podobne v záverečnom kole základnej časti s ŠBK Šamorín 15.03.2020 vo Zvolene. Spoločné juniorské družstvo s BK ZŠ Zvolen obsadilo v playoff I. ligy žien a junioriek v sezóne 2019/2020 konečné 3. miesto.

Zabezpečenie kvalitných podmienok pre takúto širokú základňu, obzvlášť v súčasnej zlej situácii vyplývajúcej z pandémie, si vyžaduje nemalé finančné prostriedky a preto je poukázanie Vašich 2 % z dane príležitosťou, ako nám môžete pomôcť. BK ŠKP 08  Banská Bystrica spĺňa všetky legislatívne požiadavky, je zaregistrovaný v zozname príjemcov a uchádza sa tak o Vašu podporu, pričom prehlasuje že všetky prostriedky získané z 2 % Vašej dane budú použité výhradne na pokrytie nákladov na športovú činnosť.

Údaje potrebné pre poukázanie prostriedkov 2 % z dane:

Obchodné meno:    BK ŠKP 08 Banská Bystrica                     
Sídlo :                        M. M. Hodžu 3, 974 01  Banská Bystrica 1
IČO :                          45024138
Právna forma:         občianske združenie

Predvyplnené editovateľné vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby nájdete tu >>

Ďakujeme za prejavenú priazeň a dôveru a veríme, že spoločne práve aj s Vašou podporou sa nám bude naďalej dariť vychovávať mnoho ďalších talentov a úspešných športových reprezentantiek.  

S pozdravom

Ing. Viera Babjaková
predsedníčka správnej rady

 

Ako na to?

2%