oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Bystrické pumy s novou americkou pivotkou

BK ŠKP 08 Banská Bystrica sa pred nadstavbovou časťou aktuálneho ročníka ženskej Niké extraligy posilnil o novú hráčku. Z USA k nám prichádza 25-ročná pivotka Shalaunda Lanae Burney-Robinson, ktorá sa narodila v Kalifornii a má prezývku Lala.

Ambíciou nášho BK ŠKP 08 je stále sa zlepšovať. A k tomu nám môže výrazne dopomôcť práve nová zahraničná akvizícia. Shalaunda Burney-Robinson má 193 cm a bude patriť k najvyšším hráčkam v Niké Extralige žien (EXZ). Nejde o neznámu legionárku, až päť sezón pôsobila na univerzite v tíme Florida A&M University Athletics, neskôr skúsila aj iné pôsobiská už v Európe, napríklad v KP Brno. V aktuálnej sezóne 2021/2022 pôsobila v Turecku v tíme Urla Belediyesi Genclik Spor Club Izmir.

K novej akvizícii sa vyjadril tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica Miloslav Michálik: „Už na začiatku sezóny sme vedeli, že môžeme mať problém v podkošovom priestore. Odišla Lucia Žilinská a Zuzka Vargová ostala viac menej sama. Takže bude určite dôležitou hráčkou do rotácie a samozrejme sa tým pádom zvyšuje konkurencia v našom družstve. Ide o basketbalistku, ktorá nám postovo vyhovuje a je pre nás potrebná. Určite to bude nová skúsenosť pre nás všetkých. To je prvý dôvod. Ak chceme byť aspoň trocha konkurencie schopní s družstvami z prvej štvorky, tak je prirodzené, že sme sa museli posilniť a tým dať určitý signál. A v neposlednom rade je dôležité, aby si klub získal meno aj medzi zahraničnými hráčkami a ich agentmi.“.

Shalaunda Burney-Robinson je už v Banskej Bystrici a budúci týždeň sa zapojí do tréningového procesu bystrických ´púm´. Ak sa nebude príliš naťahovať prestupová dokumentácia, nastúpiť by mohla už na prvý duel nadstavbovej časti ženskej Niké extraligy v sobotu na palubovke majstrovského Ružomberka.

2%