oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Cassovia v treťom zápase úspešnejšia

V treťom zápase nadstavby play-off v ženskej extralige o piate miesto sme nedokázali Cassoviu zdolať. V Košiciach sa tešila z výhry domáce hráčky a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

Rovnako ako v stredu, tak aj v sobotu mali pumy veľmi dobrý vstup do zápasu. V prvej štvrtine dominovali, keď im to padalo do koša. Do vedenia išli dvoma trojkami v rade v podaní Ozdincovej a Bačovej. Dvojkami sa pridali Stašová s Mištinovou a náš náskok narastal. Do druhej štvrtiny sme išli s vedením o jedenásť bodov (8:19). V nej však súper znížil, pretože Bystričanky sa nedokázali presadiť viac ako päť minút! Nepomohol ani oddychový čas, takže Cassovia v pätnástej minúte vyrovnala na 19:19a začalo sa v podstate odznova. Naše dievčatá sa od tohto stavu zomkli, vypli k lepšiemu výkonu a po košoch Stašovej a trojke Ozdincovej sme opäť viedli o sedem bodov.  Napokon sme polčas vyhrali o štyri body – keď na tabuli svietil stav 23:27.

Po veľkej prestávke sa diali na palubovke veci. Pumám to absolútne nešlo, nedokázali sa presadiť dlhých takmer osem minút! Opäť nepomohol ani oddychový čas. Domáce zaznamenali dovedna jedenásť bodov v rade a otočili vývoj stretnutia na 34:27. Až v závere tretej štvrtiny dala dva koše Mištinová a po jednom Števulová so Stašovou, takže do poslednej desaťminútovky sme išli stále za prijateľného výsledku 38:34, s čím sa dalo niečo robiť. Žiaľ štvrté dejstvo nám taktiež nevyšlo. Števulová nás držala v jeho úvode v hre, no Košičankám to častejšie padalo do koša hlavne zásluhou Jassovej svoj náskok navýšili až na jedenásť bodov. My sme minútu a pol pred koncom znížili Števulovou a Mištinovou na 52:45, ale na viac sme sa už nezmohli. Posledné slovo mala domáca Filičková, ktorá spečatila výhru Cassovie. Banskobystričankám chýbala v zápase zo súkromných dôvodov (svadba brata) Katarína Piperková. Tréner Michálik tak točil iba šesť hráčok v zápase, čo bolo náročné na fyzičku.

Stav série hranej na tri víťazstvá je 2:1 pre KošičankyŠtvrtý zápas sa hrá v stredu 4. mája v hale na Štiavničkách v Banskej Bystrici o 18.00 hodine. 

Fakty o zápase:

BK SOUŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 54:45 (8:19, 23:27, 38:34)

Štvrtiny: 8:19, 15:8, 15:7, 16:11. TH: 6/9 – 4/10. Trojky: 2 – 5. Fauly: 13 – 12.

ŠKP 08: Jelenčíková 0, Mištinová 17 (2), Ozdincová 6 (2), Stašová 6 , Bačová 6 (1) /Števulová 10/

Najviac bodov za Cassoviu: Jassová 15, Filičková 11 a Migová 8.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: Zápas mal podobný scenár ako prvý duel tejto série. Začali sme výborne a súpera sme v prvej časti hry jasne predčili. Základom všetkého bola dobrá obrana. Plnili sme všetky veci, na ktorých sme sa dohodli a to sa odzrkadlilo aj na pohode v útoku. Súper však znova doťahoval náš náskok a znovu sa mu podarilo prikloniť misky váh na svoju stranu. Škoda poľavenia v koncentrácií. Veril som, že môžeme byť v tomto zápase úspešní. Nezostáva nám nič iné ako zabojovať v stredajšom domácom zápase a vynútiť si tak rozhodujúci súboj na palubovke Cassovie.“

Petra Števulová, kapitánka ŠKP 08: „Úvodná časť zápasu sa vyvíjala podľa našich predstáv a vybudovali sme si náskok. Neskôr sme poľavili v obrane a ani útok nám nešiel. Košičanky teda začali sťahovať. V závere zápasu sme robili chyby, ktorými sme sa pripravili o možné víťazstvo. Stav série je 2:1, o ničom ešte nie je rozhodnuté. V domácom nasledujúcom zápase v stredu sa pobijeme o výhru a verím, že budeme úspešné.“

Zdroj: bystricoviny.sk, Autor: Jozef Balko, Foto: Ivan Golembiovský

2%