oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Ďalšia Američanka v drese púm - prichádza Kyra Lambert

Náš basketbalový klub BK ŠKP 08 Banská Bystrica sa posilňuje o ďalšiu americkú hráčku. Po pivotke Shalaunde Burney-Robinson k nám prichádza rozohrávačka Kyra Michelle Lambert. Pochádza zo San Antonia v štáte Texas a hrá na pozícii 1/2.

Bystrické pumy získali do svojich radov 25-ročnú basketbalistku, ktorá prichádza pod Urpín z tureckej druhej najvyššej súťaže Karsiyaka Carsi Koleji Izmir. Predtým hrala na prestížnych amerických univerzitách DUKE a Texas A&M University. Ide o 175 cm vysokú rozohrávačku, ktorá sa narodila v Palau, Guam v USA. S naším družstvom absolvovala hneď po príchode v stredu večer prvý tréning. Manažér a asistent hlavného trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica Milan Špiner k najnovšej posile uviedol:

„Určite nám môže pomôcť s organizáciou hry a veľmi pomôže Miške Grigerovej, na ktorej bola takmer všetka zodpovednosť na pozícii rozohrávačky. Svojou schopnosťou založiť rýchly protiútok veľmi dobre zapadá do nášho konceptu a z jej skúseností a zručností môžu profitovať všetky hráčky. V neposlednom rade má Kyra rada obranu a verím, že bude motivovať celý tím k tomu, aby sme išli vždy naplno s maximálnou energiou.“.

K svojmu novému pôsobisku sa po príchode do Banskej Bystrice vyjadrila aj Kyra Lambert:

„Som veľmi rada, že som tu. Teším sa z nového tímu a neviem sa dočkať zápasov v novej súťaži. Cesta bola veľmi krátka a utiekla mi veľmi rýchlo. Ľudia v klube a v meste sú príjemní a cítim sa tu dobre. Klub funguje na profesionálnej úrovni a všetci sú veľmi milí. Tímu môžem ponúknuť svoje skúsenosti a svoju súťaživú mentalitu. Mojím cieľom je, aby sme sa zlepšovali každým zápasom a veľmi rada by som vyhrala ligu.“.

Momentálne náš klub v prípade Kyry ešte čaká na výstupný list. Ak sa vybavovanie papierových náležitostí nebude zbytočne naťahovať, naša najnovšia americká posila by mohla nastúpiť na zápas už v nedeľu 16. januára 2022 na domácej palubovke v ŠH DUKLA na banskobystrických Štiavničkách proti YOUNG ANGELS Košice so začiatkom o 16:00 hodine už aj s možnosťou účasti max. 211 divákov v režime OČKOVANÍ A PREKONANÍ (OP).

2%