oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Druhou ex-pumou v piešťanskej reprezentačnej bubline je Miroslava Praženicová

Čas sa kráti a reprezentačný výber žien čaká už zajtra 04.02.2021 od 18:00 h prvý zápas v piešťanskej "bubline", v ktorom si v živom prenose na Dvojke RTVS zmerajú sily s tímom Maďarska a obdobne tak i v sobotu 06.02.2021 od 17:30 h s výberom Holandska.

Miroslava PraženicováDo boja v slovenských farbách sa postaví aj ďalšia bývalá puma, Miroslava Praženicová. Ak nesledujete dianie v ženskom basketbale, tak sa vám toto meno s Banskou Bystricou asi veľmi nespája. Ak vám však prezradíme, že táto hráčka a terajšia kapitánka úradujúceho majstra SR MBK Ružomberok, sa za slobodna volala Miroslava Mištinová, tak určite nájdete chýbajúcu spojitosť. “Mime“ sme položili rovnaké otázky, na aké nám včera odpovedala Alica Moravčíková. 

Kadetský titul v drese ŠKP 08Pochádzaš z Prievidze, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou basketbalovej mapy Slovenska. Ako si spomínaš na svoje prvé basketbalové kroky? 
Moje úplne prvé basketbalové kroky boli na vonkajšom basketbalovom ihrisku blízko domu, kde som prvýkrát išla s mojím ocinom. Miroslava Praženicová v reprezentačnom dreseNeskôr som tam trávila veľa času s kamarátmi, ale častokrát aj sama. Na toto obdobie si vždy rada zaspomínam, pretože som tam chodila s radosťou a nadšením. Bola som veľmi súťaživý typ, takže to bolo niekedy so mnou ťažké, keď som prehrávala (smiech).

Po pár rokoch v mini kategóriách prievidzského klubu, ste sa s rodičmi rozhodli pre ďalšie napredovanie v meste spod Urpína. Aké sú tvoje najkrajšie spomienky z pôsobenia v ŠKP 08? 
Mám na toto obdobie veľa pekných spomienok, keďže to bol naozaj dlhý čas strávený v tomto klube. No medzi najkrajšie spomienky zaraďujem každé jedny majstrovstvá Slovenska, kde sme s babami trávili spoločne veľa času aj mimo ihriska. Samozrejme najkrajšie spomienky sú z víťazstiev na týchto majstrovstvách. 

Čo by si odkázala mladým bystrickým pumám v tejto "Covid dobe", kedy nemajú možnosť trénovať so svojimi spoluhráčkami? 
Verím, že táto situácia čo najskôr pominie a všetko sa vráti tam, kde to bolo pred ňou. Dovtedy to však určite netreba vzdávať so športom. Treba hľadať možnosti, ako na sebe individuálne pracovať, napredovať a posúvať svoje limity vpred.  

Mime veľmi pekne ďakujeme za príjemný rozhovor a želáme jej, aby sa v reprezentačnom drese tešila spoločne so spoluhráčkami v oboch zápasoch z víťazstva.  

2%