oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Kadetky nestačili na oslabenú Nitru

Kadetky v sobotu privítali Nitru, ktorá im pripravila prvú prehru v sezóne. Nedeľná odveta na súperovej palubovke bola odložená pre povinnosti súpera v nadnárodnej ASWBL.

S favoritom celej súťaže sme držali krok celý zápas. Nebyť nevidarenej päťminútovky na začiatku druhého polčasu, mohli sme si pripísať piatu výhru v tejto sezóne. Pri absencií dvojice reprezentantiek Hudákovej a Mikulášikovej bola Nitra zdolateľná.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Junior UKF Nitra 53:64 (30:35)
Za ŠKP 08: Balážová 21, Voskárová 10, Rafanidesová 8, Kovalčíková a Luptáková A. po 4, Hanková, Slivková a Tančinová po 2, Žilinská, Luptáková D., Demianová a Klincová
Zápas hodnotí tréner Milan Špiner: "Mrzí ma že súper neprišiel v plnej sile, no bolo to z objektívnych príčin. Súťaž ASWBL je náročná a dievčatá potrebujú aj odpočívať, čo je úplne prirodzené. Nastúpili sme s väčším rešpektom, čo sa odzrkadlilo v skóre prvej štvrtiny. V druhej časti hry sa naša hra stabilizovala a miestami sme boli lepším tímom. Ako som však predpokladal, rozhodoval úvod druhého polčasu. Dievčatá som v šatni upozornil, že bude nesmierne dôležité ustáť tento úsek hry. Súper nás však prevalcoval, keď ho potiahla vynikajúco hrajúca Féherová. Šnúra 15:2 bola v konečnom účtovaní rozhodujúca. Síce sme sa dokázali na súpera dotiahnuť na rozdiel 9 bodov, ale Nitra si výsledok skúsene postrážila. Prehra o 11 bodov s Nitrou nie je hanba, ale netreba tento výsledok preceňovať. Bez Mikulášikovej a Hudákovej je to úplne iný tím. S Nitrou ktorá do Bystrice prišla, sme mali vyhrať."