ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Niké Extraliga žien - 8. kolo - 06.11.2021

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica  67:43 (15:12, 26:21, 40:27)
Sobota 06.11.2021 od 17:00 h v ŠH Koniareň, Ružomberok

Štvrtiny: 15:12, 11:9, 14:6, 27:16, TH: 9/13 (69 %) – 2/6 (33 %), trojky: 6 – 5, fauly: 14 – 20, TCH: 1 – 0, doskoky: 39 – 25, asistencie: 16 – 11, zisky: 15 – 10, straty: 22 – 25, bloky: 2 – 1, streľba z poľa: 26/58 (44 %) – 18/47 (38 %)

RK:  Stašová 14 (1), Turudić 13, Praženicová 11 (3), Havranová 7 (1), Bura 5 (Grays 13 (1), Buknová 2, Tarnachowicz 2, Škvareková 0), technická chyba: tréner (23. min)

BB:  Janštová 12, Vargová 11, van Dalen 4 (1), Grigerová 4, Holíková 3 (1) (Striešová 6 (2), Kollárová 3 (1), Oborilová 0, Rausová 0, Šimčíková 0), vyfaulovaná: van Dalen (39. min)

Štatistika:  FIBA LiveStats >>
Videozáznam:  TV Niké – Huste.tv >>
Videozostrih – highlighty:  TV Niké  Huste.tv >>
Fotogaléria:
Fotogaléria MBK Ružomberok - Rudo Maškurica >>
Článok:  Pumám odfúkol nádej záverečný uragán MBK – mbkruzomberok.sk >>
Článok:  Basketbalistky ŠKP 08 u majstra v Ružomberku poriadne hrýzli + HLASY – Bystricoviny.sk >>
Článok:  Pumy v Ružomberku prehrali, no majstra v prvom polčase potrápili – BBonline.sk >>

Basketbalistky ŠKP 08 u majstra v Ružomberku poriadne hrýzli

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica sa v ôsmom kole ženskej Niké extraligy predstavili u majstra v Ružomberku. S favoritom dlho držali krok, dokonca v druhej štvrtine viedli o bod. Domáce hráčky však napokon potvrdili svoju kvalitu po veľkej prestávke.

Bystrické ´pumy´ prišli do Ružomberka s veľkým odhodlaním pobiť sa o prekvapenie. V prvom polčase sa im to darilo. Poriadne hrýzli. Hoci domáce viedli 7:2, nám sa podarilo v piatej minúte vyrovnať na 7:7 a nerozhodný stav i vďaka dobrej našej obrane trval dve a pol minúty. ´Ruža´ potom znovu išla do vedenia (10:712:9), ale 49 sekúnd pred koncom tohto dejstva vyrovnala na 12:12 trojkou Striešová. Na druhej strane rovnakou mincou ešte stihla odpovedať exbystričanka v drese súpera Praženicová. V druhej štvrtine majster viedol 20:14, ale my sme dokázali tento stav otočiť na 20:21 po presných zásahoch VargovejGrigerovej, trestnom hode van Dalen a dvojke Janštovej. Žiaľ v zostávajúcom čase do veľkej prestávky (3:24 min.) sa presadzovali už iba Ružomberčanky, najmä Graysová, takže polčas sa skončil výsledkom 26:21.

Pre osud zápasu bola rozhodujúca hlavne tretia štvrtina a výborný výkon domácej kapitánky a ďalšej exbystričanky Stašovej, kľúčová bola i energia Havranovej. My sme v tejto fáze duelu zaknihovali iba šesť bodov a inkasovali 14. Vargová po vyše tri a pol minútovej odmlke znižovala na 30:23 a neskôr na 33:25. K nej sa pridala už iba Grigerová (36:27). Ružomberčanky napokon išli do štvrtého dejstva s náskokom trinástich bodov – 40:27. V poslednej desaťminútovke sme dali najviac bodov – šestnásť, ale sme aj priveľa inkasovali. Majster dominoval na útočnom doskoku, k produktívnej Stašovej sa pridala aj Turudićová, takže prekvapenie sa napokon pod Čebraťom nekonalo.

Fakty o zápase:

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica  67:43 (15:12, 26:21, 40:27)

Štvrtiny: 15:12, 11:9, 14:6, 27:16, TH: 9/13 (69 %) – 2/6 (33 %), trojky: 6 – 5, fauly: 14 – 20, TCH: 1 – 0, doskoky: 39 – 25, asistencie: 16 – 11, zisky: 15 – 10, straty: 22 – 25, bloky: 2 – 1, streľba z poľa: 26/58 (44 %) – 18/47 (38 %). Rozhodovali: Bartoš, Karnay a Životský. Diváci: 100.

Ruža:  Stašová 14 (1), Turudić 13, Praženicová 11 (3), Havranová 7 (1), Bura 5 + 9 doskokov (Grays 13 (1), Buknová 2, Tarnachowicz 2, Škvareková 0), technická chyba: tréner (23. min)

Pumy:  Janštová 12 + 7 doskokov, Vargová 11, van Dalen 4 (1), Holíková 3 (1), Grigerová 4 (Striešová 6 (2), Kollárová 3 (1), Oborilová 0, Rausová 0, Šimčíková 0), vyfaulovaná: van Dalen (39. min)

Vyjadrenia po zápase:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Myslím si, že sme odohrali celkom slušný zápas. Dostať od Ružomberka 67 bodov nie je zlé. Obranne sme hrali fakt dobre. Plnili sme si defenzívne úlohy. Problém nám robil v druhom polčase útočný doskok a taktiež agresívna obrana súpera. Dominancia domáceho družstva na doskoku bola enormná. Celkový náš výkon bol však určite lepší než v predchádzajúcom zápase proti Slovanu. Naša hra mala hlavu aj pätu.“.

Dominika Kollárová, hráčka Banskej Bystrice, posledný kôš v zápase: Do zápasu sme nastúpili koncentrovane a prvý polčas sme držali krok s favorizovaným súperom. Počas celého stretnutia bola však naša hra poznačená nedostatkom doskokov, ktorými sme Ružomberku darovali druhé šance na zakončenie. To sa nám následne vypomstilo, najvýraznejšie v tretej štvrtine, kde sa súperov náskok začal zvyšovať. Hrozilo nám taktiež vyfaulovanie viacerých hráčok, čo určite ovplyvnilo priebeh stretnutia, najmä ku koncu. Napriek prehre o viac než 20 bodov by sa náš výkon dal zhodnotiť celkom pozitívne.“.

Zuzana Vargová, pivotka Banskej Bystrice, 11 bodov v zápase: „Vedeli sme, že dnešný zápas bude ťažký, pretože Ružomberok má svoju kvalitu. Snažili sme sa hrať agresívne s cieľom čo najviac potrápiť súpera. V prvom polčase sa nám to aj podarilo, eliminovali sme ich rýchly protiútok. S výsledkom zápasu sme viac - menej spokojné, prehrali sme o menej bodov ako doma.“.