oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Nikola Dudášová je treťou reprezentatkou z liahne ŠKP 08

Už o pár hodín nás čaká prvý z dvojice kvalifikačných stretnutí reprezentácie žien, ktoré sa odohrajú v piešťanskej “bubline“. Naše reprezentantky dnes nastúpia od 18:00 h proti Maďarsku, pričom zápas je možné sledovať naživo na Dvojke RTVS.

Dudasová v drese WroclawiTreťou basketbalistkou z liahne ŠKP 08, ktorá bude v akcii v slovenskom drese v nadchádzajúcich kvalifikačných bojoch, je Nikola Dudášová. “Mrňo“ svoje prvé basketbalové kroky robila pod vedením trénera Martina Krnáča a až do svojho kadetského veku bola oporou tímov bystrických púm.

Dudášová v drese ŠKP 08Ako si spomínaš na svoje prvé basketbalové kroky? Na svoje basketbalové začiatky spomínam veľmi pekne. Bola som veľmi aktívne dieťa a veľmi ma bavil akýkoľvek loptový šport. Basketbal som si hneď obľúbila a od začiatku to bola jedna z vecí, ktorú som častokrát dávala na prvé miesto a uprednostňovala pred všetkým ostatným. Dudášová v reprezentačnom dreseUrčite bola dôvodom aj dobrá partia a priateľstvá, ktoré mi vydržali dodnes.

Aké sú tvoje najkrajšie spomienky na ŠKP 08? Keď sa nad tým zamyslím, určite neviem vybrať len pár konkrétnych momentov. Prežili sme veľa tímových, ale aj individuálnych úspechov. Môžem povedať, že basketbal ma veľmi povahovo a osobnostne tvaroval ako dieťa a tínedžera. Viem, že sme tvorili super partiu a všetci spolu prežívali každý úspešný, či neúspešný zápas. Ja osobne veľmi rada spomínam na spoločné sústredenia a turnaje, kde sme s tímom trávili spoločný čas. Častokrát ma sprevádzala aj rodina a všetko sme spolu prežívali.

Čo by si odkázala mladým bystrickým pumám v tejto "Covid dobe", kedy nemajú možnosť trénovať so svojimi spoluhráčkami? Úprimne si neviem predstaviť, aké to pre mladé hráčky musí momentálne byť. Avšak musia ostať pozitívne a určite sa snažiť využiť tento voľnejší čas, ktorý im Covid-19 dal. Dá sa robiť mnoho užitočných vecí, ktoré neskôr môžu zúžitkovať na ihrisku. Individuálna príprava je to najdôležitejšie, čo môže športovec pre seba urobiť, ak chce byť niekedy úspešný. Keď sa spojí tvrdá práca s niečím, čo vás vážne baví, môžu byť z toho skvelé veci. Sama si pamätám, že som stále niečo vymýšľala aj mimo tréningov. Či už s loptou, alebo bez. Ak si niekto nevie poradiť, alebo niečo vymyslieť, myslím, že žiadny tréner alebo staršia hráčka neodmietnu pomôcť a poradiť. Práve naopak. Myslím si, že každá iná aktivita, ako je sedenie pred televízorom alebo za počítačom, je v tejto dobe veľmi cenná.

Mrňovi, Mime a Alici, ako aj celému reprezentačnému tímu, želáme, aby sa im oba zápasy vydarili podľa predstáv a uhrali výsledky, ktoré Slovensko posunú na Majstrovstvá Európy 2021. Slovensko DO TOHO :)

2%