oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Nová sezóna už klope na dvere

Extraligová sezóna žien 2016/17 už klope na dvere a ŠKP 08 ju otvorí už tradične proti majstrovi. V nedeľu o 18:00 v ŠH na Štiavničkách privítame úradujúceho majstra Good Angels Košice.

Káder Púm prešiel cez leto niekoľkými obmenami. Z klubu odišla Miroslava Mištinová, ktorá sa vydala po stopách Lucie Kelčíkovej a Alici Moravčíkovej a prestúpila do MBK Ružomberok. V tíme nefiguruje ani Barbora Bačová, ktorá po úspešnom ukončení školy zatiaľ neprejavila záujem pokračovať v basketbalovej kariére. Klub opustila aj Lucia Striešová, ktorá sa po dlhodobej absencií spôsobenej zranením kolena rozhodla pre štúdium v USA. Aktívnu kariéru ukončila talentovaná Linda Valová.

Jadro tímu ostalo
V kádri Púm bude pokračovať množstvo opôr z minulej sezóny a zároveň odchovankýň nášho klubu. Dirigentské paličky na pozícií rozohrávačky budú aj naďalej držať vo svojich rukách Jana Matejčíková a Michaela Ozdincová. Pumácke farby tak isto budú naďalej hájiť aj Natália Jelenčíková, Katarína Piperková, Petra Števulová a Nikola Horecká. Počítať sa momentálne nedá s Radkou Stašovou ktorá síce je na súpiske, ale dlhodobé zdravotné problémy jej prvé mesiace neumožnia nastúpiť na súťažný zápas. 

Posily na každom poste
Dlhoročnú spoluprácu so susedným Zvolenom sme tento rok posunuli na iný level. Spoločne sme totižto postavili družstvo junioriek, ktorých v oboch kluboch nezostalo dostatočne veľa na to, aby sa mohli vytvoriť dve samostatné družstvá. Juniorky tak budú pod hlavičkou BK ZŠ Zvolen reprezentovať oba spriatelené kluby. Na oplátku sa do extraligového kádra Púm presunulo duo Laura Van Dalen a Marcela Dolniaková. Laura vystuží náš tím na pozícií rozohrávačky a Pumám môže veľmi pomôcť na tejto pozícií svojimi bohatými skúsenosťami. Marcela sa už v minulej sezóne predstavila v bystrickom drese, keď bola jednou z kľúčových hráčok majstrovských junioriek. 
Premiérovo sme po posilách zalovili aj v zahraničných vodách. Spoza rieky Moravy k nám prichádza 26 ročná Monika Verlíková, ktorá v minulej sezóne obliekala dres klubu Basketball Nymburk. Monika meria 182 centimetrov a na pozícií krídla tak výborne doplní mozaiku nášho družstva. Druhou zahraničnou posilou je srbka Milica Todorović, ktorá v minulej sezóne pôsobila v klube Novi Pazar. Milica so svojimi 191 centimetrami prináša do radov Púm tak dlho hladanú pivotku. Na tomto poste sme pokrivkávali už dve sezóny a tak by sme konečne nemuseli doplácať na absenciu vysokej hráčky. 

Príležitosť dostanú aj mladé odchovankyne
Vo filozofií dávania príležitosť domácim hráčkam chceme naďalej pokračovať a tak boli na extraligovú súpisku zaradené aj mladučké talenty z liahne ŠKP 08. Pre verejnosť sú známe najmä Simona Hanková a Kristína Kovalčíková, ktoré sa už predstavili na extraligových palubovkách v minulej sezóne. K nim sa pridajú 17 ročné Klaudia Háberová a Sandra Rafanidesová, ktoré sa budú pokúšať získať svoje prvé extraligové skúsenosti. 

Káder je vyrovnanejší ako v minulej sezóne
Oproti minulej sezóne sa v kádri udiali citeľné zmeny, ale dovolíme si tvrdiť, že prospešné. Na každom poste sme sa posilnili a máme tak oveľa širšiu lavičku ako tomu bolo v minulosti. Do šatne prišlo v podobe Laury Van Dalen, Moniky Verlíkovej a Milici Todorović ohromne veľa skúseností, ktoré môžu pomôcť mladším hráčkam v nervózných záveroch stretnutí. Cieľom do sezóny je podávanie oveľa vyrovnanejších výkonov a pokúsiť sa minimálne uhájiť minuloročné senzačné 6. miesto. Veríme, že si aj v tejto sezóne nájdete cestu na Štiavničky a prídete dievčatá podporiť.

 

2%