oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Petra Števulová verí v stredajší úspech Púm proti Slovanu

Už v stredu od 18:00 sa Pumy predstavia v poslednom zápase tohto roku, keď pod Urpín pricestuje bratislavský Slovan. Tím z hlavného mesta pokoril v prvom vzájomnom zápase naše dievčatá rozdielom 9 bodov po výsledku 71:62. Pumy sú však momentálne úplne inde, ako tomu bolo v polke októbra.

Po presvedčivej výhre s košickou Cassoviou (67:35), by dievčatá chceli nadviazať na tento výsledok a nabaliť podobný darček pod vianočný stromček aj Bratislavčankám. Na slovíčko sme si zavolali kapitánku nášho družstva Petru Števulovú, ktorá nám s radosťou odpovedala na pár otázok.

Gratulujeme k jednoznačnej výhre proti Cassovii. Určite to bol potrebný impulz pre celý tím. Aká je momentálne atmosféra v družstve?
Ďakujeme a áno, táto výhra nám veľmi psychicky pomohla. Všetky sa tešíme, ale musíme sa ešte sústrediť na stredu, kedy nás čaká rovnako dôležitý duel. Som však presvedčená, že po tejto výhre sa nám bude hrať o čosi ľahšie a uvoľnenejšie.

Tým dôležitým duelom je stredajší zápas so Slovanom, ktorý si isto do Bystrice nepríde dať len vianočný punč a pokúsi sa ukoristiť 2 body. Budú Pumy pripravené aj na súpera z hlavného mesta?
Na Slovan sa snažíme pripraviť čo najlepšie. Verím, že nám to bude spolu klapať v útoku aj v obrane. Pokiaľ budeme dodržiavať všetko, čo si povieme a na čom sa dohodneme, myslím, že nebude problém.

Čo by si pred týmto dôležitým zápasom odkázala našim fanúšikom?
Bola by som veľmi rada, keby si priaznivci basketbalu našli čas a prišli nás podporiť! Môžem slúbiť, že zo všetkých síl sa pobijeme o víťazstvo.

Slovan nebude určite ľahkým súperom, o čom svedčia aj vzájomné zápasy týchto dvoch tímov.  V stredu od 18:00 sa tak máme na Štiavničkách na čo tešiť a veríme, že spoločne s Vami napíšeme daľší víťazný príbeh Púm v tejto extraligovej sezóne.

2%