oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Piešťanským Čajkám sme boli dôstojným súperom

Piešťanské Čajky sú jedným z vážnych kandidátov na medailové umiestnenie, no ani to Pumy nezastrašilo. Síce sme favoritovi podľahli o 27 bodov, ale predvedená hra potešila všetkých, ktorí si na Štiavničky našli cestu.

V prvej štvrtine predviedli banskobystrické basketbalistky obdivuhodný výkon. Po košoch Števulovej išli do vedenia 5:4. Hostky však mali Parkerovú, ktorá sa začala presadzovať a razom bolo 5:12 a 7:14. V šiestej minúte viedli Piešťany o deväť bodov, ale domáce neskladali zbrane. Mištinovou skresali náskok súpera a znížili na 14:18. Po trojke Stašovej to vyzeralo ešte veselšie – 19:20. Napokon prvá štvrtina skončila po košoch exbystričanky v drese Čajok Dudášovej a našej Mištinovej rovnako tesným rozdielom 21:22.

Druhá štvrtina našim dievčatám nevychádzala podľa predstáv. Mištinová sa presadila až po dvoch minútach tejto časti hry, no viac to tam padalo hostkám. Tie išli do štrnásťbodového vedenia, keď na tabuli svietil stav 23:37. Štvorminútovú odmlku ´púm´ bez úspešného zásahu prelomila až trojkou Stašová, na opačnej strane však kontrovala dvoma košmi v rade Oroszová. Napriek tomu sme dokázali ešte znižovať, keď zaknihovala dvojbodový kôš Mištinová a trojbodový opäť Stašová. Na veľkú prestávku išli teda tímy za polčasového výsledku 31:43.

V tretej štvrtine to spočiatku vyzeralo pre Bystričanky dobre. Zásluhou Bačovej, Mištinovej a neskôr i Števulovej sme stiahli náskok súpera na rozdiel ôsmich bodov – 35:43 a 37:45. Potom však prišla znovu hluchá pasáž, keď Bystričanky nebodovali viac ako päť minút. Piešťany si tak vybudovali výraznejšie až 19 bodové vedenie po košoch Páleníkovej, Parkerovej a Dudášovej. Až v závere tohto dejstva sme poslali loptu dvakrát do koša, no bolo to v podaní Bačovej iba z trestných hodov.

Do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 39:58. Opäť sme mali dobrý začiatok. Mištinovou, Domiterovou a Stašovou sme kouča hostí prinútili k oddychovému času už po necelých dvoch minútach za stavu 46:63. Ten hostkám pomohol a viac sa sústredili na hru, čoho dôsledkom bolo opäť postupné navyšovanie vedenia. V 34. minúte zaznamenala posledný kôš nášho družstva v zápase Mištinová, znížila na 48:69. Žiaľ od tejto chvíle sa už žiadna bystrická basketbalistka nepresadila, takže Piešťany vyhrali na Štiavničkách bez väčších problémov o 27 bodov.

Najbližšie hrá naše ŠKP 08 v sobotu 6. februára o 18.00 hodine na palubovke lídra súťaže Good Angels Košice. V tabuľke sme na predposlednom mieste s piatimi víťazstvami. Posledná košická Cassovia ich má na konte dve, pred nami Poprad šesť a bratislavský Slovan už dokonca osem po domácej výhre nad Šamorínom o bod.

Fakty o zápase: 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 48:75 (21:22, 31:43, 39:58)

Štvrtiny: 21:22, 10:21, 8:15, 9:17. TH: 9/6 – 10/6. Fauly: 14 – 14. Trojky: 4 – 3. Rozhodovali: Bartoš, Holländer a Sirocký. Diváci: 200.

ŠKP 08: Števulová 7 (1), Jelenčíková 0, Piperková 0, Mištinová 18, Stašová 15 (3), /Bačová 6, Matejčíková 0, Domiterová 2, Kovalčíková 0, Ozdincová 0, Voskárová 0, Hanková 0/.

Najviac bodov Piešťany: Parkerová 21, Dudášová 17, Oroszová a T. Páleníková po 14

Hlasy po zápase: 

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Stále máme problém s absenciou podkošovej hráčky, teda chýba nám hra v podkošovom priestore. Nemôžeme to ani nacvičovať na tréningoch. Môžem však povedať, že sa to v tomto zápase zlepšilo. Nepodali sme zlý výkon, možno nám ušla organizácia hry v poslednej štvrtine, mali sme menej sebavedomia, respektíve nám dochádzali sily. Bolo pre dievčatá fyzicky náročné hrať v plnom nasadení proti pivotom súpera. Celkovo hodnotím zápas pozitívne. Sme na nejakej ceste a zlepšuje sa to každým zápasom.“

Katarína Piperková, kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Prvý polčas sme hrali to, čo sme si povedali. Bojovali sme a bolo to vidieť na palubovke. V druhom polčase nám znovu ušlo pár minút, v ktorých sme sa nedokázali presadiť. Vynasnažíme sa to napraviť v ďalších zápasoch. Najbližšie nás čaká najťažší súper v extralige – obhajca titulu. Pôjdeme do Košíc s cieľom odviesť tam bojovný výkon a nesklamať.“ 

Nikola Dudášová, hráčka Piešťan, odchovankyňa bystrického basketbalu: „Chceli sme v Bystrici ukázať kvalitu, veď sme v tabuľke druhé, ale nepredviedli sme sa v najlepšom svetle. V podstate sme sa celý zápas trápili i keď sme vyhrali takmer o tridsať bodov. V útoku i v obrane to bolo zlé, nie som teda spokojná s výkonom, ktorý sme tu predviedli. Inak sa do Banskej Bystrice rada vraciam, rada si zahrám proti svojím bývalým spoluhráčkam. Tešila som sa na tento duel, teda že sa ukážem pred rodinou a kamarátmi. Bolo to fajn, až na ten náš výkon.“

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: „Momentálne sa trápime sami so sebou. Máme k dispozícii malý počet hráčok, čo je na našich výkonoch poznať. Skutočne to nie je jednoduché pre nás, ale nechcem týmto znižovať výkon domáceho družstva. Bystrica má mladý tím, neskúsený, ale do tohto zápasu dala oveľa viac než my a zaslúži si uznanie.“

 

Zdroj: bystricoviny.sk, Autor: JB, Foto: IG

2%