oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Proti vicemajstrovi so sympatickým výkonom a víťaznou poslednou štvrtinou

V treťom domácom zápase extraligy sme privítali vicemajstra z Piešťan. Výsledok dopadol podľa papierových predpokladov a favorit nenechal nič na náhodu. Podali sme však sympatický výkon a za predvedenú hru sa vôbec nemusíme hanbiť.

Už úvod prvej štvrtiny naznačil, kto bude držať opraty duelu vo svojich rukách. Hostky išli do vedenia 0:8 a po trojke Piperkovej sa opäť našim dievčatám vzdialili na rozdiel desiatich bodov – 3:13. Do koša to našim pumám padalo až v samom závere tohto dejstva, no Čajky túto desaťminútovky vyhrali pohodlne. Na tabuli svietil stav 16:29. V druhej štvrtine sa obraz hry nemenil. Moravčíkovou sme síce znížili na 18:29, ale potom sa presadzovali iba piešťanské basketbalistky, najmä Parkerová i Dudášováa v štrnástej minúte bol už náskok súpera priepastný – 18:45. Napokon po košoch Ozdincovej, Matejčíkovej a trestných hodoch Bačovej skončil polčas výsledkom 27:56.

Po prestávke hrali ´pumy´ s ´čajkami´ už vyrovnanejšiu partiu. Hostky však mali komfortný náskok, takže nemuseli šliapať na plné obrátky. Bystričanky zaznamenali v tretej štvrtine jedenásť bodov, teda rovnako ako v druhej, avšak inkasovali osemnásť, takže do záverečnej desaťminútovky sa išlo za stavu 38:74. Posledné dejstvo otvorila dvoma zásahmi za dva body hosťujúca Páleníková, avšak potom sa začali výraznejšie presadzovať naše hráčky. Konkrétne Jelenčíková, Stašová a Matejčíková, ktoré znížili na 51:78. Záver však patril opäť súperovi, ktorý Dudášovou a Oroszovou uzavrel výsledok na 51:86. Štvrtú štvrtinu však vyhrali ´pumy´ o bod 13:12!

Najbližšie sa naše BK ŠKP 08 predstaví pre zmenu v Piešťanoch, kde odohrá duel v stredu 21. októbra o 18.00 hodine

Fakty o zápase: 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 51:86 (16:29, 27:56, 38:74)

Štvrtiny: 16:29, 11:27, 11:18, 13:12. TH: 6/5 – 12/9. Fauly: 16 – 14. Trojky: 8 – 7. Rozhodovali: Kúkelčík, Perečinský a Špirka.

ŠKP 08: Piperková 5 (1), Jelenčíková 2, Mištinová 2, Ozdincová 3 (1), Štefaňáková 0 (Stašová 17 (4), Moravčíková 5, Matejčíková 10 (1), Števulová 5 (1), Bačová 2)

Najviac bodov Piešťany: Dudášová 20 (3 trojky), M. Páleníková 16, N. Parkerová 12.

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej BystriceProti favorizovanému súperovi sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom, ktorý sa postupne z našej hry vytrácal. Dokázali sme sa zmobilizovať a baby sa snažili bojovať o každú loptu. Škoda prílišnej dominancie Čajok na doskoku. Baby musím pochváliť, že hrali až do konca stretnutia. Naša šnúra v poslednej štvrtine 13:0 nám priniesla mini víťazstvo v tejto časti hry 13:12. V stredu sa pokúsime v Piešťanoch minimálne zopakovať dnešný výkon a byť vicemajstrovi dôstojným súperom.

Jana Matejčíková, hráčka ŠKP 08: Úvod zápasu bol z našej strany trochu neistý, čo súper dokonale využil. V prvom polčase sme v obrane hrali veľmi nekoncentrovane a to sa odzrkadlilo aj na ich bodovom konte. V druhom polčase sme začali agresívnejšie a nedovolili sme “čajkám” hrať si svoju hru. Takouto hrou by sme chceli pokračovať a prezentovať sa aj vo vonkajšom zápase v stredu.“ 

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: Úvod zápasu mal z našej strany priebeh aký sme si predstavovali. Postupom času však naša koncentrácia klesala, čo vyústilo v poslednej štvrtine do mimoriadne nízkej úrovne hry. Super podal sympatický výkon. Ukázal, že jeho predchádzajúce víťazstva neboli náhodne. Je skvelé, že aj v neľahkých podmienkach vedia tréneri v Banskej Bystrici produkovať kvalitný basketbal.“ 

Nikola Dudášová, hráčka Piešťan: Pred zápasom sme si stanovili určité ciele, ktoré sme chceli splniť. Bohužiaľ hlavne v obrane sme neplnili a nedodržiavali všetky pokyny trénera a to sa odzrkadlilo i na výsledku. Musíme sa vyhýbať týmto častiam hry a hrať oveľa disciplinovanejšie.

Autor: Jozef Balko, Zdroj: bystricoviny.sk, Foto: Ivan Golembiovský

2%