oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Prvé domáce víťazstvo je tu! Pumy zdolali košickú Cassoviu

Až v piatom domácom zápase sa podarilo Pumám zaknihovať premiérové víťazstvo na Štiavničkách. Druhý polčas nám vyšiel perfektne a fanúšikom sme tak pripravili krásny záver víkendu.

Bystričanky nezačali zápas najlepšie. V prvej štvrtine síce viedli 11:6, 13:8 a 15:10, avšak nezvládli poslednú dvojminútovku úvodného dejstva. V nej inkasovali tri koše a pykali aj po úspešných trestných hodoch Bilíkovej. Práve táto hráčka sa najviac zaslúžila o to, že Cassovia viedla o tri body. Ani druhá štvrtina pumám nevyšla podľa predstáv. Začali sa totiž presadzovať Timková a Migová, takže skóre vyzeralo v štrnástej minúte dosť hrozivo – 18:27. Potom však strelecky zabrali Piperková, Števulováa hlavne Mištinová, čiže hostky už viedli iba o bod – 26:27 a 28:29. Žiaľ obrat sa nekonal, pretože v poslednej minúte zaznamenala trojku Timková a na prestávku sa išlo za stavu 28:32.

Naše basketbalistky mali vynikajúci vstup do druhého polčasu. MoravčíkováOzdincovou dostali družstvo do vedenia a keď sa k nim pridala i strelecky disponovaná Mištinová, vyzeralo to razom veselšie, viedli sme 40:32! Cassovia sa nedokázala presadzovať, nedala koše ani z vyložených tutoviek . Prvé body si pripísala až v šiestej minúte tretej štvrtiny! To však Košičanky nakoplo a znížili nepriaznivé skóre na rozdiel bodu 40:39. Našťastie sme si vedenie zobrať nedali. Trestné hody totiž premenila Piperková a aj vďaka nej išli naše basketbalistky do záverečnej desaťminútovky s trojbodovým vedením 42:39.

Štvrtá štvrtina bola zo strany ´púm´ excelentná. Hostky sa štyri minúty nedokázali pod naším košom presadiť. Naopak zverenkyniam trénera Michálika to padalo a náskok navýšili až na 52:39. Tréner Cassovie síce zareagoval na tento vývoj oddychovým časom, po ktorom Filičková a Timková bodovali a znížili na rozdiel deviatich bodov, avšak vzápätí dala trojku Stašová, pridala sa k nej dvojkou Mištinová, a keď Stašovápridala druhú trojku v rozpätí minúty, o osude stretnutia už bolo prakticky rozhodnuté – viedli sme 60:45. Záver Bystričanky zvládli aj po taktickej stránke, takže sa mohli tešiť zo zaslúženého šestnásťbodového víťazstva, inak prvého na domácej palubovke v tejto extraligovej sezóne.

Fakty o zápase: 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOUŽ Cassovia Košice 67:51 (15:18, 28:32, 42:39)

Štvrtiny: 15:18, 13:14, 14:7, 25:12. TH: 13/9 – 6/6. Fauly: 11 – 16. Trojky: 4 – 3. Rozhodovali: Tomašovič, Holländer a Sirocký. Diváci: 300.

ŠKP 08: Piperková 4, Jelenčíková 4, Ozdincová 8 (2), Mištinová 23, Moravčíková 7 (Stašová 13 (2), Števulová 2, Bačová 6, Štefaňáková 0, Voskárová 0, Hanková 0).

Najviac bodov Cassovia: Timková 17, Filičková 14, Migová 7

Hlasy po zápase: 

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Oproti minulotýždňovému duelu boli hráčky oveľa dravšie a živšie. Hoci v prvom polčase to bolo ešte príliš pomalé, najmä z hľadiska pohybu, no po prestávke bolo na palubovke už také družstvo, aké trénujem, teda družstvo, ktoré preukazuje rýchlosť a dravosť. Dominantné hráčky, ktoré sme potrebovali v predchádzajúcich dueloch, dnes zahrali. Mám na mysli Moravčíkovú, ale aj Ozdincovú, ktorá zastúpila chýbajúcu Matejčíkovú. Podali sme proti Cassovii štandardný výkon.“

Ján Hricko (tréner Cassovie Košice): „Zápas nám vyšiel iba do začiatku tretej štvrtiny. Držali sme sa súpera, vyvinuli sme tlak v obrane a išlo nám to aj v útoku. Bohužiaľ odišli sme hlavne po taktickej stránke v druhom polčase. Dostali sme dve zbytočné trojky v štvrtom dejstve a nefungovala nám v rozhodujúcej fáze stretnutia ani obrana, konkrétne rotácia zo slabšej strany. Musíme pracovať ďalej a priviesť tento tím k solídnejším výkonom, čo chce trošku viac času.“

Radka Stašová (rozohrávačka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Nehrali sme svoju hru. Chýbala dravosť a bojovnosť, teda to, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch na palubovkách súperov. V druhom polčase sa to zmenilo. V tretej štvrtine sme sa dostali na koňa a išlo nám to už lepšie. Teší nás, že sme prvýkrát v sezóne vyhrali pred domácimi fanúšikmi a dopriali sme im tento pohľad na víťazný zápas.“ 

Katarína Timková (najviac bodujúca hráčka Cassovie): “Prvé dve štvrtiny sme mali v našich rukách. Po polčasovej prestávke nastal obrat o 180 stupňov. Začali sme strácať veľa nezmyselných lôpt, čo súper využil a dostal sa na koňa. Bystričanky dali príliš veľa ľahkých košov a zvýšil náskok v štvrtej štvrtine až na 15 bodov, ktorý si do konca zápasu aj udržali. Aj napriek svetlým momentom v poslednej štvrtine sa nám nepodarilo zápas otočiť v náš prospech.”

Autor+foto: JB, Zdroj: bystricoviny.sk

2%