oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Rozhovor s Miroslavou Mištinovou, novou posilou MBK Ružomberok

Vec o ktorej sa dlhé týždne iba šuškalo, sa dnes stala realitou. MBK Ružomberok od novej sezóny posilní ďalšia "Puma" a tou je Miroslava Mištinová. Pri tejto príležitosti sme Mimu vyspovedali a načasovanie nám vyšlo na výbornú. Okrem prestupu má Mima aj iné dôvody na radosť. Veď usúďte sami.

Mima v prvom rade blahoželáme k tvojim dnešným narodeninám a zároveň aj k úspešnému absolvovaniu maturity. Väčšina ľudí si myslí, že štúdium na Športovom Gymnáziu je prevažne o športe a škola tam ide bokom. Ako to vidíš ty ako úspešná absolventka Športového Gymnázia v Banskej Bystrici?
Veľmi pekne ďakujem za blahoželania. Z môjho pohľadu športové gymnázium nie je taká jednoduchá škola ako si všetci myslia. Čo je však skutočne ťažké, je určenie si priorít a efektívne využitie času. Spojiť totižto školu, tréningy a zápasy v dvoch kategóriách bolo niekedy náročné. Čo sa týka štúdia, určite nešlo bokom. Samozrejme som tomu nevenovala toľko času ako študenti bez športového zamerania, nakoľko mi veľa času zaberali tréningy, či regenerácia. To je však o tých prioritách, ktoré si každý študent a športovec musí nastaviť sám. Som rada že som úspešne ukončila túto školu a ďalším mladým nádejám basketbalu by som mohla túto školu spokojne odporučiť.

Poďme už ale na basketbal. Bolo ťažké rozhodnúť sa akým smerom budú pokračovať tvoje ďaľšie basketbalové kroky?
Rozhodovanie bolo veľmi ťažké pretože som nečakala, že by bol o mňa záujem vo viacerých kluboch. Po dlhom a dôkladnom zvažovaní som usúdila, že Ružomberok je pre mňa tou najlepšou voľbou.

Ako by si zhodnotila svoje pôsobenie v Banskej Bystrici od začiatkov po tvojom príchode z Prievidze, až po poslednú sezónu v extraligovom drese a s posledným titulom v mládežníckej pyramíde bystrických púm?
Som naozaj rada, že som mohla byť súčasťou Bystrických Púm. Prešla som si tu takmer všetkými kategóriami od starších žiačok až po seniorskú kategóriu. Vyskúšala som tu po prvýkrát extraligovú palubovku. Zažila som veľa úspechov a pozitívnych emócií v tomto tíme, za čo samozrejme vďačím aj mojim spoluhráčkam ktoré ma podporovali. V drese Bystrických Púm som mala naozaj dobré podmienky na rozvoj basketbalových schopností, v ktorých mi pomohol napredovať tréner Milo Michálik a neskôr aj tréner Milan Špiner. Týmto by som sa im chcela poďakovať za posobenie v Banskej Bystrici a popriať im veľa dalších basketbalových úspechov.

Čo by si na záver odkázala všetkým fanúšikom spod Urpína a hlavne našim mladým hráčkam, ktoré sa celú sezónu chodili pozerať a povzbudzovať teba a celé extraligové družstvo?
V prvom rade sa chcem poďakovať fanúšikom za podporu ktorú nám celý rok dávali. Veľmi nám to pomohlo a nesmierne sme si to vážili. No a našim mladým hráčkam by som chcela popriať veľa úspechov, tvrdej roboty a pozitívne myslenie do budúcej kariéry. Verim, že sa raz stretneme na extraligových palubovkách.

 

2%