oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Ružomberok pod Urpínom potvrdil papierové predpoklady

V sobotu sme s Ružomberkom držali krok podstatnú čsť zápasu, no posledných pár minút znamenalo konečný stav 37:65 pre liptáčky.

Prvá desaťminútovka bola v réžii Liptáčok. Išli do vedenia 0:4 a hoci sme kontrovali trojkou Števulovej a neskôr po trestných hodoch Piperkovej znížili na 5:6, opraty tohto dejstva mali v rukách hostky. A to i preto, že naše dievčatá nedokázali zaknihovať kôš dlhých päť a pol minúty. Ružomberčanky tak išli do pohodlného štrnásťbodového vedenia, keď sa presadzovali hlavne Tetemondová a Lázárová. V závere prvej štvrtiny sme iba kozmeticky upravili stav na 8:22.

Druhá časť zápasu bola absolútne odlišná než prvá. Piperková so Stašovou sa prezentovali úspešnými trojkami a po trestnom hode Bačovej bol náskok súpera len deväťbodový 15:24. Za hostky sa dokázala presadzovať iba Kmeťová a dvojku dala i exbystričanka Moravčíková. Treba však priznať, že ružomberský kouč šetril nosné hráčky, čo sme mohli využiť účinnejšie. Po koši od Matejčíkovej sme si vybrali opäť hluchú ´päťminútovku´, keď sme už do veľkej prestávky nedokázali bodovať presne 4 minúty a 34 sekúnd. Polčas sa i napriek tomu skončil prijateľne 20:31.

Ani úvod tretej štvrtiny nenasvedčoval na Štiavničkách strelecké hody. Obom družstvám to príliš do koša nepadalo, ale o niečo úspešnejšie boli ´pumy´. Po trojkách Matejčíkovej a Jelenčíkovej svietil na tabuli v 25. minúte stav 28:34 a rodila sa malá dráma. Po dvojke Piperkovej bolo o dve minúty neskôr 30:35. No opäť sa v našom tíme dostavila už toľko spomínaná hluchá pasáž, tentoraz v trvaní 4 minúty a 37 sekúnd, teda do konca tretej štvrtiny sa už žiadna Bystričanka nepresadila, čo malo za následok, že sme razom prehrávali znovu o štrnásť bodov 30:44. Tentoraz najmä zásluhou hosťujúcich basketbalistiek Kmeťovej a Baburovej.

Záverečná desaťminútovka dopadla podobne ako tá prvá, hoci to tak v jej úvode nevyzeralo. Mištinovou, Piperkovou a Jelenčíkovou sme náskok ´Ruže´ skresali na 35:44. Na to zareagoval tréner hostí oddychovým časom a až po ňom sa jeho zverenkyne postupne dostávali do tempa. My sme ešte kontrovali Piperkovou v 34. minúte, znižovala na 37:46, ale to bolo posledné slovo z našej strany, pretože zostávajúcich šesť minút a štyridsať sekúnd dávali loptu do koša výhradne iba hostky, ktoré tak zaslúžene triumfovali pod Urpínom po výsledku 37:65.

Najbližšie hrá naše ŠKP 08 extraligový duel doma na Štiavničkách, konkrétne v sobotu30. januára a hostíme opäť kvalitného súpera Piešťanské Čajky. Začína sa o 18.00 hodine. Ešte predtým však hráme odvetu osemfinále Slovenského pohára, taktiež na Štiavničkách, a to v stredu 27. januára o osemnástej hodine s BK Petržalka. V tabuľke ženskej extraligy sme na predposlednom mieste s piatimi víťazstvami. Posledná košická Cassovia ich má na konte dve, pred nami Poprad šesť a Slovan už sedem.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 37:65 (8:22, 20:31, 30:44)

Štvrtiny: 8:22, 12:9, 10:13, 7:21. TH: 10/6 – 15/9. Fauly: 19 – 14. Trojky: 5 – 2. Rozhodovali: Doušek, Matejčík a Turček. Diváci: 150.

ŠKP 08: Števulová 7 (1), Jelenčíková 5 (1), Piperková 11 (1), Mištinová 2, Stašová 3 (1), /Bačová 5, Matejčíková 4 (1), Domiterová 0, Voskárová 0, Hanková 0/.

Najviac bodov MBK: Kmeťová 15, K. Tetemondová 13, Sujová 8.

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Ružomberok je jeden z troch top tímov na Slovensku a tak sme proti nim vždy v úlohe úplného outsidera. V zápase sme sa však prezentovali pekným dojmom, keď sme dokázali hlavne v defenzívnej činnosti súpera poriadne potrápiť. Ešte päť minút do konca stretnutia sme prehrávali iba o deväť bodov, no totálne zbabrané posledné minúty priniesli konečnú prehru o 28. Škoda toho, no aj tak patrí dievčatám pochvala za predvedenú hru a bojovnosť, ktorou sa prezentovali podstatnú časť stretnutia. Na záver by som chcel divákov pozvať na odvetný duel osemfinále slovenského pohára, v ktorom privítame bratislavskú Petržalku. (v prvom duely v Bratislave sme vyhrali o 18 bodov 64:82).“

Jana Matejčíková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Začiatok zápasu nebol taký, ako sme si predstavovali, no stále sme držali so súperom krok. Neskôr sa náš výkon zlepšoval, ale Ružomberok mal stále navrch hlavne v podkošovom území, kde mame výrazný hendikep. Odohrali sme solídnych 36 minút a súperovi sme nedovolili spraviť výrazný bodový náskok. Ten sa stále pohyboval okolo deväť bodov, dokonca sme znížili na rozdiel piatich bodov. Potom prišli štyri minúty, ktoré boli z našej strany nevydarené, čo skúsené hostky dokonale využili a tým aj potvrdili úlohu favorita.“