oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

S novou sezónou pribúdajú medzi Pumy nové tváre

Sezóna 2017/2018 sa začína prvými extraligovými zápasmi 30. septembra, no letná príprava je vo všetkých kluboch v plnom prúde.

Po neistom medziobdobí sa začali pripravovať aj extraligové Pumy. Jeden z kondičných tréningov na Urpíne spolu s nimii absolvovali aj naše kadetky (video >>). O odchodoch a prírastkoch do radov Púm vás budeme v nasledujúcom období priebežne informovať.

Jednou z nových tvárí v drese Púm bude v nadchádzajúcej sezóne perspektívna mládežnícka reprezentantka - 19-ročná, 169 cm vysoká rozohrávačka Michaela Lukačiková. Miška k nám prichádza z majstrovského Good Angels Košice a veríme, že sa jej u nás bude dariť.

Druhou hráčkou, ktorá k nám prichádza z metropoly východu, je čo nevidieť takisto 19-ročná Vanda Kozáková. Ide o mladú, perspektívnu 188 cm vysokú pivotku z liahne Good Angels Košice, ktorá by mohla pod košom vhodne doplniť Beu Jassovú. Vanda, rovnako tak ako Miška Lukačiková, boli členkami družstva úradujúcich vicemajsteriek SR z uplynulej sezóny DL junioriek. Veríme, že sa u nás Vande bude dariť a že posunie pod Urpínom svoje basketbalové umenie o stupienok vyššie.

  

Staro-novou tvárou v drese s pumou na hrudi bude odchovankyňa nášho klubu - 18-ročná Simona Hanková. Sima figurovala na extraligovej súpiske už v minulosti, no to bola ešte v kadetskom veku. Tento rok očakávame, že potvrdí svoj progres a plnohodnotne sa začlení do rotácie extraligových Púm. Okrem toho bude vo svojej poslednej mládežníckej sezóne v spoločnom juniorskom družstve klubov BK ZŠ Zvolen a BK ŠKP 08 Banská Bystrica so svojimi spoluhráčkami bojovať o čo najlepšie umiestnenie v silnej Dorasteneckej lige junioriek, ktorá je opäť spojená s 1. ligou žien. Sime tak isto držíme palce a veríme, že si túto sezónu užije na všetkých frontoch.

2%