oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Sériu s Cassoviou odštartovala nešťastná prehra o 3 body

V Košiciach sme prehrali úvodný zápas play-off o piate miesto v ženskej extralige na palubovke Cassovie o tri body. Výborne sme zvládli prvý polčas, no v druhom sme súperovi dovolili dotiahnuť sa a napokon sme za to v závere pykali tesnou prehrou.

Našim ´pumám´ výborne vyšla prvá štvrtina. Išli rýchlo do sedembodového vedenia a aj keď sa Košičanky na nás dotiahli v šiestej minúte na rozdiel dvoch bodov, dokázali sme znovu odskočiť až na rozdiel desiatich bodov. Posledné slovo však mala pred prvou prestávkou Jassová, takže úvodné dejstvo sa skončilo 8:16.

V druhej štvrtine sme domácim hráčkam nedokázali utiecť na vyšší bodový rozdiel. Do sedemnástej minúty sme držali desať až dvanásťbodové vedenie, ale faulmi sme ponúkli Migovej štyri trestné hody a tá dostala Cassoviu mierne na koňa, keď znížila na 21:27. Z našich dievčat sa presadila iba Bačová, ale po ďalšom trestnom hode Jassovej sa išlo na veľkú prestávku za stavu 22:29.

V tretej štvrtine nás sprvu držala produktivita Bačovej. Vďaka nej sme viedli opäť o desať bodov 24:34 a po trojke Jelenčíkovej a neskôr i Stašovej bolo dokonca 26:37 či 28:40. Domáce však vždy dokázali rýchlo odpovedať na naše koše. Presadzovali sa hlavne Timková a Jassová. Pumy navyše dva a pol minúty v závere tohto dejstva nedokázali zaknihovať kôš, takže stav bol tesný 39:42.

Posledná desaťminútovka Bystričankám vôbec nevyšla. Zaznamenali v nej iba osem bodov. Najprv sa presadila z trestných hodov Števulová, jej zásluhou bolo 41:44, no potom prišla veľmi hluchá pasáž, keď sme päť a pol minúty nedokázali trafiť loptu do koša. Domáce tak razom viedli 51:44! Do hry nás dostali až úspešné trestné hody Mištinovej a Ozdincovej a hlavne dvojka Bačovej v 38. minúte, ktorá znížila na rozdiel štyroch bodov. Trestné hody potom premenila Timková a na našej strane Bačová. Na Jassovej jednobodový zásah odpovedala Jelenčíková 66 sekúnd pred koncom dvojkou. Vytúženú trojku či postupné vyrovnanie ´pumy´ už nedosiahli, takže z Košíc odcestovali sklamané.

Stav série hraná na tri víťazstvá je 1:0 pre Cassoviu. Druhý zápas sa hrá u nás na Štiavničkách v stredu 27. apríla o 18.00 hodine.

Fakty o zápase:

BK SOUŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 57:54 (8:16, 22:29, 39:42)

Štvrtiny: 8:16, 14:13, 17:13, 18:12. TH: 23/15 – 21/13. Trojky: 0 – 7. Fauly: 22 – 21.

ŠKP 08: Jelenčíková 13 (1), Mištinová 5 (1), Ozdincová 9 (1), Stašová 3 (1), Bačová 15 (1) /Števulová 7 (1), Piperková 2, Hanková 0/

Najviac bodov za Cassoviu: Jassová 24, Timková 15, Filičková 6.

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: Začiatok zápasu nám vyšiel veľmi dobre a postupne sme si vypracovali pekný bodový náskok. Košičanky sa však nemienili vzdať a súboj mal v sebe stále dávku napätia. V druhom polčase sme sa dostali do “foul trouble” a súper to umnou hrou využil. Za kľúčovú postavu by som označil skúsenú domácu Timkovú, ktorá predviedla slušný výkon a dotiahla svoje družstvo k celkovému úspechu. Gratulujem Košiciam k výhre, no mi za žiadnych okolností zbrane neskladáme. Sériu sa pokúsime v stredu na Štiavničkách vyrovnať.“

Katarína Piperková, hráčka ŠKP 08: „Zápas sa začal na oboch stranách opatrne, ale nám sa podarilo vytvoriť si mierny náskok. Po polčase sme vyhrávali o sedem bodov, ale potom sa naša hra zmenila a súper využíval výškovú prevahu pod košom. Nevedeli sme tam domáce basketbalistky eliminovať a to v konečnom dôsledku rozhodlo o našej prehre. Séria sa hrá na tri víťazstvá, takže všetko je ešte otvorené!“

Zdroj: bystricoviny.sk, Autor: Jozef Balko, Foto: Ivan Golembiovský

2%