oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

V troch štvrtinách sme boli majstrovi dobrým súperom

Cez víkend sme absolvovali momentálne asi najťažší možný duel na území našeho štátu. Zápas proti Good Angels Košice síce skončil podľa papierových predpokladov, no podali sme povzbudivý a bojovný výkon.

Košičanky nenechali nikoho na pochybách o tom, že sú jasnými favoritkami stretnutia, čo potvrdzovali už od úvodu. Išli do vedenia 12:0, takže po troch a pol minútach si musel zobrať bystrický kouč oddychový čas. Ten našim dievčatám pomohol. Mištinovou, Števulovou a Bačovou sme znížili na 12:8. Nádejný stav však dlho netrval, pretože domáce mali kvalitné a hlavne produktívne basketbalistky, čo dokumentovali košmi Johnsonová a Janoščíková. Prvá štvrtina sa teda skončila 19:8.

V druhom dejstve dali ´pumy´ najviac košov. Zaznamenali až osemnásť bodov, no Košičanky 25. V prvých štyroch minútach si Good Angels udržiaval desať až dvanásťbodový náskok, ktorý sme dokázali skresať v 15. a 16. minúte. Po dvojke Mištinovej prišli dve trojky v rade, o ktoré sa postarali Stašová s Ozdincovou, takže domáce viedli už iba o šesť bodov 29:23. Až tri a pol minúty pred koncom polčasu sa Košice chytili a išli do trháku hlavne zásluhou Hruščákovej, Oblakovej a Kupčíkovej. My sme dokázali kontrovať iba jedným presným zásahom Domiterovej spoza veľkého oblúku. Na veľkú prestávku sa tak išlo za stavu 44:26.

Ani tretiu štvrtinu majstrovský favorizovaný celok nevyhral obzvlášť vysokým rozdielom. Postupne si však svoj náskok navyšoval. My sme len držali sedemnásťbodový rozdiel po trojkách Jelenčíkovej a Števulovej. Streľba spoza veľkého oblúka pumy držala v hre o prijateľný výsledok. V polovici tejto časti hry už viedol súper pohodlne 54:33. Rozstrieľala sa najmä Bálintová, takže vedenie Košičanky navýšili na 64:36. Absencia pivotky na bystrickej strane sa už začala prejavovať naplno, pretože sme dokázali iba dvoma úspešnými trojkami (Števulová, Mištinová) docieliť stav 66:39.

Štvrtá štvrtina bola v našom podaní rovnako ako v predchádzajúcich extraligových zápasoch katastrofálna. Naše dievčatá v nej opäť úplne odišli a pôsobili odovzdaným dojmom. Problémy nám robila hlavne streľba Janoščíkovej. Zaznamenali sme iba jeden úspešný hod a ten prišiel po neuveriteľnej takmer deväť minútovej odmlke. Jedinú dvojku v tejto časti hry dala Matejčíková 69 sekúnd pred záverečným klaksónom. Košičanky vyhrali poslednú desaťminútovku suverénne 22:2 a potvrdili tak jasnú dominanciu v našej najvyššej slovenskej súťaži.

Najbližšie hrá naše ŠKP 08 doma, konkrétne nedeľu 14. februára o 17.00 hodine, kedy privítame suseda v tabuľke v boji o 6. miesto BAM Poprad. V tabuľke sme na siedmom mieste s piatimi víťazstvami. Posledná košická Cassovia ich má na konte dve. Pred nami je šiesty Poprad so šiestimi výhrami. Piaty celok súťaže – bratislavský Slovan vybojoval už osem víťazstiev.

Fakty o zápase: 

Good Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 88:41 (19:8, 44:26, 66:39)

Štvrtiny: 19:8, 25:18, 22:13, 22:2. TH: 18/16 – 4/3. Fauly: 14 – 19. Trojky: 6 – 8. Rozhodovali: Kiss, Životský a Mekelová.

ŠKP 08: Števulová 8 (2), Jelenčíková 5 (1), Piperková 0, Mištinová 10 (1), Stašová 3 (1), /Bačová 4, Matejčíková 2, Domiterová 6 (2), Kovalčíková 0, Ozdincová 3 (1), Horecká 0/.

Najviac bodov Good Angels: Janoščíková 17, Jurčenková 14, Oblaková a Hruščáková po 13

Hlasy po zápase: 

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „S výnimkou úvodu môžem s tromi štvrtinami vyjadriť spokojnosť. Výkonom v tej poslednej sme však dojem z našej hry absolútne pokazili. Treba si však uvedomiť aký kvalitný súper proti nám stál a navyše sme do Košíc nepricestovali v optimálnom zložení.“

Miroslava Mištinová, najviac bodov za ŠKP 08 B. Bystrica: „Náš vstup do zápasu nebol najlepší. Chýbala nám iskra a agresivita, o čom svedčil aj stav 12:0 pre domácich. Neskôr sme sa dokázali presadiť, začalo nám to padať a dohrali sme slušné 3 štvrtiny. V poslednej desaťminútovke sme sa spoliehali len na strelu. V obrane sme sa nedokázali vysporiadať s vysokými podkošovými hráčkami súpera. Hrali sme odovzdane a tým sme si pokazili celý dojem zo zápasu. Som však rada, že si môžeme zmerať sily aj s takýmto kvalitným tímom. Práve takéto zápasy nám dávajú veľa skúsenosti a chuti zlepšovať sa.“

Natália Jelenčíková, hráčka ŠKP 08 B. Bystrica: „Od začiatku zápasu sa vedelo, kto je v tomto dueli jasným favoritom. Kvalita bola jednoznačne na domácej strane, no my sme chceli podať odhodlaný a nebojácny výkon. Na začiatku zápasu sme urobili zopár kixou, ale vrátili sme sa do zápasu a hrali odhodlane. Väčšiu prevahu mala pozitívna hra z našej strany, no nezaobišli sme sa bez mierneho výpadku, ktorý nastal v štvrtej štvrtine. Takýto zápas berieme ako prípravu na ďalší proti Popradu. Verím, že v nedeľu tabuľkového suseda pred nami zdoláme a pripíšeme si víťazstvo.“

Maroš Kováčik, tréner GOOD ANGELS Košice: „S výsledkom i víťazstvom som spokojný. Únava zo stredajšieho súboja bola na našej hre občas viditeľná viac ako by sme si to priali. Vo všeobecnosti však musím dievčatá pochváliť, pretože aj napriek tomu, že proti takémuto súperovi je zložité sa motivovať, tak dokázali na ihrisku potvrdiť svoju kvalitu.“

2%