oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

V košiciach sme podľahli Cassovii o 4 body

V prvom zápase v roku 2016 sme žiaľ na palubovke Cassovie Košice nedokázali zopakovať výsledky z oboch predchádzajúcich vzájomných zápasoch a prehrali sme 51:55

Duel v Košiciach začali naše mladé hráčky celkom dobre. Presadzovali sa Matejčíková, Jelenčíková i Mištinová a po koši Bačovej sme v šiestej minúte viedli o štyri body, keď bol stav 7:11. Presadzovali sa však i domáce basketbalistky. Na Jassovej zníženie ešte odpovedala Stašová – 9:13, no potom naše ´pumy´ nedokázali viac než tri minúty zaknihovať žiadny kôš a pykali. Cassovia otočila nepriaznivý vývoj hlavne zásluhou nezastaviteľnej Sedláčkovej a prvú desaťminútovku vyhrala 17:13.

V druhej čakali diváci na kôš 102 sekúnd, dala ho Bystričanka Piperková, ale bodovali aj Košičanky a viedli 22:15, neskôr 26:19 i 28:21. Výraznejšie sme prehovorili do dejstva duelu až v šestnástej minúte. Postarala so o to mimoriadne produktívna Jelenčíková. Začala skórovať ako na bežiacom páse, zaznamenala 13 bodov v rade a keďže to domácim hráčkam nepadalo, razom sa zmenil stav na 28:32. Po premenených trestných hodoch Bačovej to bolo ešte veselšie, ale Jassová vykresala napokon prijateľnú polčasovú prehru z pohľadu Cassovie – 30:34.

Tretia štvrtina začala najprv dobre. Oba tímy sa v nej málo presadzovali, no podstatné bolo, že sme dlho viedli o sedem bodov 30:37 a 32:39. Takýto stav bol ešte v 27. minúte. Až potom súper využil naše chyby a znížil Sedláčkovou, Desiatnikovou a Filičkovou na 38:39Števulová 85 sekúnd pred koncom tohto dejstva vykresala opäť nádej dvojkou na 38:41, ale vzápätí prišiel trojbodový zásah Desiatnikovej a keďže podobný pokus na našej strane nevyšiel Števulovej, dve sekundy pred klaksónom sme pykali, Mončekováotočila na 43:41.

V záverečnej desaťminútovke sme sprvu mali dôvod na radosť. Števulová vyrovnala a Matejčíkovou išli ´pumy´ opäť do vedenia – 43:45. Potom však nedokázali bodovať takmer päť minút! Košičanky to nevyužili dostatočne, viedli len o dva body, takže po trestných hodoch Matejčíkovej bol stav v 38. minúte vyrovnaný 47:47. Po trojke Jelenčíkovej sme 90 sekúnd pred koncom viedli o bod – 50:51, ale záver Bystričanky nezvládli. Domáce otočili po trestných hodoch a pridali i dvojkový zásah, takže sa mohli napokon tešiť z prvého víťazstva v extralige na náš úkor.

Banskobystričanky hrali bez dvoch pivotiek Štefaňákovej, ktorá uprednostnila štúdium v Bratislave a Moravčíkovej, ktorá prestupuje do profesionálneho Ružomberka. O aktuálnom dianí v našom mladom ženskom tíme vás budeme informovať v osobitnom článku v najbližších dňoch.

Najbližšie hrá naše ŠKP 08 doma sobotu 9. januára, kedy privítame na Štiavničkách o 18.00 hodine bratislavský Slovan.

Fakty o zápase:

BK SOUŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:51

Štvrtiny: 17:13, 13:21, 13:7, 12:10. TH: 14/9 – 24/17. Fauly: 23 – 16. Trojky: 2 – 4. Rozhodovali: T. Lukáč, Šarišský a Karniš.

Najviac bodov Cassovia: Mončeková 15, Jassová 11, Sedláčková 8

ŠKP 08: Matejčíková 14, Jelenčíková 17 (4), Piperková 2, Mištinová 5, Bačová 7 /Stašová 2, Števulová 4, Domiterová 0/.

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Do nového roku sme vstúpili s podstatne obmeneným kádrom, keď naše družstvo opustili obe “klasické” pivotky. Janka Štefaňáková sa rozhodla uprednostniť školu pred basketbalom, nakoľko študuje v Bratislave a dochádzanie jej pohlcovalo veľmi veľa drahocenného času. Alica Moravčíková prestúpila do MBK Ružomberok, kde jej držíme palce a veríme, že sa naďalej bude basketbalovo posúvať vpred. Do tímu naopak pribudla odchovankyňa Denisa Domiterová, ktorá sa po piatich rokoch vrátila zo štúdia v USA. Zápas mal divoký priebeh, keď sa vedenie prelievalo z jednej strany na druhú. V dôležitých momentoch sme však zahadzovali jednoduché strelecké pokusy a školáckymi chybami sme trestuhodne nakladali s rýchlymi protiútokmi. V nervóznom závere mal súper viac šťastia a zaknihoval tak svoje prvé víťazstvo v sezóne, k čomu im môžem jedine pogratulovať. Zápas sme si prehrali však sami.“

Natália Jelenčíková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Do zápasu sme nastúpili s veľkou energiou. Snažili sme sa hrať rýchlo a agresívne. Povolenie tempa sa ukázalo štyri minúty pred koncom prvej štvrtiny. Povolili sme v koncentrácii, došlo k stratám lôpt a súper sa začal presadzovať. Druhá štvrtina začala ako prvá, bol to rýchly a dravý basketbal. Momentálne sme však v pozícii bez pivota, takže sa musíme prezentovať rýchlou hrou. V tretej časti sme ukazovali mentálne chyby tak v obrane ako aj v útoku. Súper to patrične využil vo svoj prospech. O víťazovi rozhodla štvrtá štvrtina. Nebolo to o súperovi, ale o nás. Snažili sme sa síce hrať svoju hru, ale v momentoch, kedy sme potrebovali dať ľahký kôš, zvolili sme ťažšiu strelu. Zoberieme si z toho ponaučenie a v ďalšom zápase musíme eliminovať chyby. Samozrejme na duel so Slovanistkami nastúpime s jasným cieľom vyhrať.“

Autor: JB, Zdroj: bystricoviny.sk