oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Začína Play-off! Pumy vo štvrťfinále proti Majstrovi

Druhé najvýznamnejšie sviatky v roku sú už za dverami, no ani tie nezastavia extraligový kolotoč ktorý sa už dnes prehupne do súbojov play-off.

Pumám určil nekompromisný kľúč vyraďovacích bojov azda toho najťažšieho súpera.  Už dnes o 18:00 sa výprava spod Urpína predstaví na palubovke úradujúceho Majstra Slovenska z metropoly východu. 
Good Angels Košice v sobotu potvrdil suverenitu v našej najvyššej súťaži a po víťazstve 68:55 na horúcej pôde Piešťanských Čajok pokračuje v ceste za “perfect season” (sezóna bez jediného zaváhania). 

Naše baby nemajú za sebou najlepšie obdobie, no sezóna sa ešte neskončila. Práve naopak, teraz pôjde do tuhého. Ďalej hovorí tréner Púm Milo Michálik:

Play-off je nova súťaž a začína sa prakticky od nuly. Súboje s Good Angels Košice všetci považujeme za športový sviatok a veľkú udalosť. Každému je asi jasné kto je favoritom v tejto sérií a kto asi postúpi do semifinále extraligy 2015/16. My však túto sériu chceme brať ako štartovací bod pred súbojmi o konečné 5.-8. miesto. Nechceme riešiť výsledok, ale predvedenú hru. Košice so svojimi euroligovými skúsenosťami sú úplne inde ako naše mladé družstvo. Divákov by sme však radi potešili kolektívnou a bojovnou hrou, ktorá nám v posledných zápasoch často absentovala. Toto družstvo vie predviesť oveľa viac ako predvádzalo v posledných kolách základnej časti. Spolu s mojim asistentom Milanom Špinerom stojíme stopercentne za babami a spoločne sa pokúsime vrátiť našu hru na úroveň hodnú hráčok, ktoré obliekajú dres s pumou na hrudi.“

Ako sme už písali vyššie, prvý štvrťfinálový duel je na programe už dnes 23.3. o 18:00 v košickej Angels Aréne. Druhý zápas tejto série hranej na dva víťazné zápasy sa odohrá pod Urpínom v sobotu 26.3. o 18:00 na Štiavničkách. Slovo dávame asistentovi trénera Milanovi Špinerovi:

“Veríme, že na zápas proti Good Angels pride znovu čo najviac ľudí. Na Štiavničky pricestuje momentálne najlepšie družstvo na Slovensku, ktoré disponuje viacerými reprezentantkami. Ako už spomenul Milo, pre nás všetkých je to sviatok a pokúsime sa prezentovať kolektívnym a bojovným výkonom. Čo sa týka organizačných záležitostí, fanúšikom touto cestou oznamujeme, že vstupné na všetky domáce zápasy Púm v Play-off zostáva nezmenené zo základnej časti. To znamená, že dôchodcovia a študenti zaplatia 1 euro a dospelí 2 eurá. Pre fanúšikov sme si v spolupráci s našimi partnermi pripravili aj malé prekvapenia, o ktorých vás v priebehu týždňa budeme informovať."

 

 

2%