oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Začínajú ME do 20 rokov. V Portugalsku s dvojkrížom na hrudi aj niektoré Pumy

V Portugalskom meste Matosinhos sa v termíne 9.-17.7. konajú ME dievčat do 20 rokov.  Pred štartom tohoto šampionátu si posvieťme na program našej reprezentácie, ako aj na zastúpenie ŠKP 08 v slovenskej výprave.

Do kategórie U20 spadajú dievčatá narodené v roku 1996 a mladšie. Slovenskú Republiku budú na turnaji v Portugalskom Matosinhos reprezentovať aj hráčky nášho klubu, resp. odchovankyne, ktoré už svoju basketbalovú budúcnosť spojili s inými klubmi.

Z minuloročného kádra Bystrických Púm sa na kontinentálnom šampionáte predstavia rozohrávačky Jana Matejčíková a Radka Stašová. Na pozícií vyššieho krídla sa v Portugalsku predstaví aj Miroslava Mištinová, ktorá po skončení sezóny prestúpila do MBK Ružomberok. V liptáckom klube už v minulej sezóne pôsobila ďalšia odchovankyňa klubu spod Urpína Lucia Kelčíková, ktorá je tak isto vo výbere trénera Juraja Suju. Päticu hráčok, ktoré majú nejaké spojenie s ŠKP 08, uzatvára zvolenská rodáčka Marcela Dolniaková, ktorá v minulej sezóne po prestupe zo Zvolena výrazne pomohla našim juniorkám k zisku majstrovského titulu. Marcela by mala obliekať dres s pumou na hrudi aj v budúcej sezóne, keďže sa s ňou počíta v budúcoročnom extraligovom kádri trénera Michálika. Športový osud nedoprial účasť na turnaji ďalšej talentovanej hráčke ŠKP 08 Natálií Jelenčíkovej, ktorá sa v príprave zranila a tak vypadla z kádra, ktorý do Matosinhosu odcestoval. Natálií aj touto cestou želáme skoré uzdravenie a čo najrýchlejší návrat na basketbalové palubovky.

Dievčatá v Portugalsku nečaká žiadna prechádzka dovolenkovým rajom, práve naopak. V základnej D skupine sa postupne stretnú s kvalitnými družstvami Belgicka, Turecka a Ruska. Následne sa turnaj dostane do vyraďovacej časti, kde už pôjde do tuhého. Víťazi osemfinálových zápasov postúpia do bojov o medaily, porazení sa naopak pobijú o konečné 9.-16. miesto a budú sa snažiť zachrániť svoje krajiny v A divízií pre budúci rok (posledné 3 družstvá na turnaji zostupujú do B divízie ME).

DIevčatám a celému realizačnému tímu želáme veľa športových úspechov, pevné zdravie a veríme, že sa v konkurencií europskej špičky nestratia.

Program SVK U20 v základnej skupine na ME U20 v Portugalsku:
9.7.    o 21:45 SELČ Slovensko – Belgicko
10.7. o 21:45 SELČ Slovensko – Turecko
12.7. o 19:30 SELČ Slovensko – Rusko

Všetko o turnaji môžete náisť na stránke http://www.fiba.com/europe/u20women/2016 kde sú k dispozícií aj linky na livestats zo všetkých zápasov, ako aj LIVE prenosy.

 

2%