oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Ženská reprezentácia v boji o ME aj s bývalými Pumami v zostave. V podkošovom priestore bude bojovať s dvojkrížom na hrudi Alica Moravčíková

Reprezentácia je určite najvyššou métou pre športovcov. Obzvlášť v situácií, keď sa bojuje o vrcholné podujatia. Ženská basketbalová reprezentácia sa nachádza pred rozhodujúcimi zápasmi v boji o Majstrovstvá Európy. 

V súčasnom klubovom drese BasCats USC HeidelbergV tomto týždni má najvyššia ženská súťaž pauzu a to z dôvodu reprezentačnej prestávky. Vedenie SBA spravilo fantastickú robotu a docielilo, že posledná kvalifikačná bublina na ME žien sa organizuje na Slovensku. Naše basketbalové reprezentantky sú od nedele už v Piešťanoch a poctivo sa pripravujú na dve dôležité kvalifikačné stretnutia, ktoré ich čakajú už vo štvrtok (18:00 proti Maďarsku), resp. v sobotu (17:30 proti Holandsku). 

Alica Moravčíková v juniorskom drese ŠKP 08V nominácií trénera Juraja Suju sú aj hráčky, ktorých začiatky a rozvoj basketbalového umenia sú úzko späté s Banskou Bystricou. Až trojica reprezentantiek totižto vyrastala pod Urpínom v našom klube. Dnes vám prinášame rozhovor s reprezentačnou pivotkou Alicou Moravčíkovou, ktorá momentálne oblieka dres nemeckého tímu BasCats USC Heidelberg.
Našej „Blondie“ úprimne gratulujeme k nominácií do reprezentačného dresu a celému tímu želáme pevné nervy a veľa šťastia v dôležitých zápasoch, ktoré ich na reprezentačnej úrovni čakajú.

Alica gratulujeme k nominácií do reprezentácie. Reprezentačný dres je ten najcennejší, ale vedie k nemu dlhá cesta. Ako si spomínaš na svoje prvé basketbalové kroky?
Pamätám si na svoju prvú trénerku Murgašovú, s ktorou som prežila veľmi pekné obdobie v prípravke. No so súťažným basketbalom ma zoznámil tréner Krnáč, ktorý ma formoval nie len basketbalovo, ale dal mi veľa aj do osobného života. Naučil ma, že nie všetko je len o talente a úspechy prídu s tvrdou prácou.

Aké sú tvoje najkrajšie spomienky na pôsobenie v ŠKP 08? 
Najvýraznejšou spomienkou bolo získanie zlatej medaily na Majstrovstvách SR, keď sme mali 17 rokov (juniorský titul ŠKP 08 v sezóne 2012/2013 pozn. red.). Predošlé roky sme sa takmer vždy umiestnili na druhej či tretej priečke, no na zlato sme si museli počkať. O to sladšia výhra to bola.  

Alica v extraligovom drese Bystrických PúmČo by si odkázala mladým bystrickým pumám v tejto "Covid dobe", kedy nemajú možnosť trénovať so svojimi spoluhráčkami? 
Nie je to určite ľahké obdobie a motivovať sa je náročné, no práve v tom je to čaro tímového športu. V dnešnej dobe nám technológie umožňujú byť spolu aj na diaľku, a tak to nezabúdajte využiť. Zapnite videohovor, pridajte hoci aj celý tím, chyťte loptu do rúk a spoločne si "zažonglujte", nech nestratíte kontakt s loptou, alebo si zacvičte, porozprávajte sa a udržujte tímového ducha. Viem, že to nie je ľahké, no spoluhráčky vám pomôžu prekonať tento ťažký čas. Basketbal mi priniesol mnoho, no čo si najviac cením sú priateľstvá na celý život. Nevzdávajte to a držte sa.

2%