oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

I. liga junioriek - finálový turnaj Majstrovstiev SR - Final 4 Košice - 3. deň

I. liga junioriek - finálový turnaj Majstrovstiev SR - Final 4 Košice, 27. - 29. mája 2022 v ŠH SOŠ priemyselných technológií

Juniorky BK ŠKP 08 Banská Bystrica bronzové

Družstvá: YOUNG ANGELS U19 Košice (1.), MBK Stará Turá (2.), BK AŠK Slávia Trnava (3.), BK ŠKP 08 Banská Bystrica (4.)

Zástupcovia SBA: komisár Štefan Kubík (BA)rozhodcovia Zdenko Zubák (KE), Peter Gacík (KE), Peter Karniš (PO), Simona Perečinská (Veľký Šariš)

Program turnaja

Piatok 27.05.2022     Výsledok Naživo Naživo Foto
16:30 YOUNG ANGELS U19 Košice vs BK ŠKP 08 Banská Bystrica 84:64 Stats01 Video01 Foto01
19:00 MBK Stará Turá vs BK AŠK Slávia Trnava 73:60 Stats02 Video02

Sobota 28.05.2022     Výsledok Naživo Naživo Foto
15:00 BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs BK AŠK Slávia Trnava 86:61 Stats03 Video03
17:30 YOUNG ANGELS U19 Košice vs MBK Stará Turá 65:55 Stats04 Video04

Nedeľa 29.05.2022     Výsledok Naživo Naživo Foto
10:00 MBK Stará Turá vs BK ŠKP 08 Banská Bystrica 58:50 Stats05 Video05 Foto05
12:30 BK AŠK Slávia Trnava vs YOUNG ANGELS U19 Košice 34:102 Stats06 Video06 Foto06

Individuálne ocenenia

Najužitočnejšia hráčka (MVP):  Emma Dulovičová (YOUNG ANGELS U19 Košice)

All stars finálového turnaja:

Nina Janštová (BK ŠKP 08 Banská Bystrica)Vanda Mária Kristlová (YOUNG ANGELS U19 Košice)Sára Majerová (BK AŠK Slávia Trnava), Nina Majorošová (YOUNG ANGELS U19 Košice), Tereza Vandlíková (MBK Stará Turá)

Najužitočnejšia hráčka vlastného družstva:

YOUNG ANGELS U15 Košice:  Karin Holomaniová
MBK Stará Turá:  Terézia Kraislová
BK ŠKP 08 Banská Bystrica:  Dominika Kollárová
BK AŠK Slávia Trnava:  Danica Ďuratná

sledky zápasov

MBK Stará Turá (2.) – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (4.)  58:50 (20:11, 25:25, 39:37)

Nedeľa 29.05.2022 od 10:00 h v ŠH SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca – 3. zápas

Štvrtiny: 20:11, 5:14, 14:12, 19:13, TH: 11/16 (68 %) – 11/17 (64 %), trojky: 5 – 5, fauly: 14 – 18, TCH: 0 – 2, doskoky: 42 – 42, asistencie: 14 – 12, zisky: 13 – 10, straty: 18 – 25, bloky: 2 – 3, streľba z poľa: 21/64 (32 %) – 17/55 (30 %). Rozhodovali: Karniš, Perečinská, komisár: Kubík. Diváci: 50.

ST:  Vandlíková 22 (1), Eliášová 11 (2), Kubinová 8 (1), Vojteková 6, Kraislová 4 (Valová 5 (1), Gavláková 2, Dobošová 0, Kubalová 0). Tréner: P. Jankovič.

BB:  Kollárová 15 (2), Neuschlová 11 (1), Janštová 11, Fábryová 5 (1), Hrčková 0 (Podhradská 5, Rausová 3 (1), Iliašová 0, Syčová 0), vyfaulovaná: Janštová (37. min), technické chyby: tréner (18. min), lavička (30. min). Tréner: M. Špiner.

Štatistika:  FIBA LiveStats >>
Videozáznam:  YouTube-kanál F4 – Basket.sk >>
Fotogaléria:  Peter Jäzva Jesenský – Basket.sk >>

Simona Neuschlová, kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Bolo to náročné. Už od začiatku sme vedeli, že to nebude ľahký zápas a že budeme bojovať, lebo ony aj my sme boli unavené. Predsa len to bol tretí zápas v priebehu troch dní. Bolo to fyzicky aj psychicky veľmi náročné, ale dali sme do toho všetko a bojovali sme ako sa dalo, ako nám sily stačili. Ja som hrdá na tento tím. Aj tretie miesto je pre nás cenné.“.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica (4.) – BK AŠK Slávia Trnava (3.)   86:61 (22:23, 52:39, 70:51)
Sobota 28.05.2022 od 15:00 h v ŠH SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca – 2. zápas

BB:  Kollárová 25, Janštová 24, Neuschlová 12, Fábryová 7 (1), Hrčková 3 (Podhradská 11, Syčová 4, Iliašová 0, Mravíková 0, Poliaková 0, Rausová 0), vyfaulovaná: Kollárová (33. min). Tréner: M. Špiner.

TT:  Majerová 31 (3), Ďuratná 10 (1), Krippnerová 8, Paulechová 6, Dzurová 0 (Drimajová 4, Urminská 2, Botková 0, Havrikanič 0), vyfaulovaná: Krippnerová (33. min), technická chyba: lavička (29. min). Trénerka: A. Krippnerová.

Milan Špiner, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Veľmi ťažko sme sa rozbiehali. Neviem, či ešte zo včerajška sme mali na sebe nejakú deku. Dievčatá sa akoby nevedeli nakopnúť, hlavne v obrane, kde sme súperkám nechávali veľmi veľa otvorených striel. Využila to Trnavčanka Sára Majerová, ktorá nám dala 16 bodov iba v prvej štvrtine, čo je niečo neskutočné. Potom sme však zapli a tímovou obranou, komunikáciou a zlepšenou aj umnou hrou sme zápas ovládli. Som rád, že si všetky hráčky zahrali. Aj keď sme mali výškovú prevahu, vyzdvihol by som pomer doskokov, ktorý je 66 – 22, čo je niečo vynikajúce. Sme radi, máme medailu, uvidíme, akého lesku bude. Dnes si užijeme tento pocit, ale už sa musíme sústrediť v hlavách na zápas so Starou Turou.“.

Nina Janštová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Do zápasu sme vstúpili rýchlo a agresívne. Snažili sme sa vytvoriť si čo najväčší náskok a hrať rýchlo, aby sme súpera vyčerpali, lebo predsa len sme mali väčšiu rotáciu ako súper. V prvej štvrtine sme prišli o náskok, ale potom sme začali hrať tímovejšie, agresívnejšie a rýchlejšie. Viac sme išli do rýchlych protiútokov a nahrávali si na voľné miesta. Pokiaľ ide o spoluprácu s Domčou Kollárovou, hrá sa mi s ňou výborne. Hráme takto spolu už tri roky a sedí nám to. Domča mi vie dať dobré prihrávky a ja jej viem zas vyhodiť loptu alebo postaviť clonu. Želám si, aby sme šli do zajtrajšieho zápasu proti Starej Turej rovnako ako do dnešného zápasu, aby sme tam išli s vnútorným pokojom a žiadnym stresom.“.

Za predpokladu splnenia úlohy favorita a víťazstva Košíc nad Trnavou, bude nedeľné záverečné vystúpenie púm so začiatkom od 10:00 h proti hráčkam družstva MBK Stará Turá ich priamym súbojom o zisk strieborných medailí.

YOUNG ANGELS U19 Košice (1.) – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (4.)  84:64 (21:16, 38:29, 64:48)
Piatok 27.05.2022 od 16:30 h v ŠH SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca – 1. zápas

Štvrtiny: 21:16, 17:13, 26:19, 20:16, TH: 8/11 (72 %) – 10/11 (90 %), trojky: 8 – 6, fauly: 19 – 12, doskoky: 36 – 35, asistencie: 19 – 10, zisky: 14 – 9, straty: 16 – 22, bloky: 1 – 4, streľba z poľa: 34/67 (50 %) – 24/63 (38 %). Rozhodovali: Zubák, Gacík, komisár: Kubík. Diváci: 85.

KE:  Dulovičová 33 (5), Kristlová 18, Majorošová 16 (2), Holomaniová 6, Spišiaková 2 (Filická 5 (1), A. S. Chovaníková 2, Szmereková 2, S. Chovaníková 0, Mišinská 0, Rebejová 0, Tresová 0). Tréner: D. Jendrichovský.

BB:  Kollárová 20 (2), Janštová 20, Neuschlová 11 (1), Fábryová 2, Podhradská 2 (Rausová 6 (2), Hrčková 3 (1), Iliašová 0, Mravíková 0, Poliaková 0, Syčová 0). Tréner: M. Špiner.

Fotogaléria:
Peter Jäzva Jesenský – Basket.sk >>

Michal Suriak, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Mrzí nás prehra v prvom zápase na Final 4 s domácimi Košicami, ale treba uznať, že súper vyhral zaslúžene. V prvom polčase sme mali pred súperom až prílišný rešpekt, čo sa odzrkadlilo v zbytočných stratách, čím sme súperovi dovolili odskočiť trikrát na rozdiel 8, resp. 9 bodov. Bohužiaľ sa tento prejav preniesol aj do začiatku tretej štvrtiny a potom už mal súper pohodlný náskok, ktorý si udržiaval do konca zápasu. Snaha bola, no nestačilo to. Zajtra je nový deň a ja verím, že nepoddajnosť a bojovnosť z poslednej štvrtiny prenesieme do zápasu s Trnavou.“.

Dominika Kollárová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Do zápasu sme nastúpili s rešpektom a myslím si, že istú úlohu v tom hral aj fakt, že posledné týždne sme neabsolvovali žiadne zápasy, ktoré by nám umožnili sa viac herne zohrať a vyskúšať si nové veci. Celkovo naša hra vyzerala veľmi rozpačito, nehrali sme kolektívne a strácali sme veľa lôpt, čo následne súper trestal. Môžem len skonštatovať, že výhra Košíc bola v tomto prípade zaslúžená a my sa sústredíme na ďalšie zápasy.“.